білборд
білборд 5 канал

Голосувати не "за", а "проти": як COVID-19 змінив політичний розклад у президентських виборах у Польщі

Читайте по-русски
Одночасно голосуватимуть поштою ті, хто остерігається велелюдних місць через коронавірус або сидить на карантині

Їдальню цієї варшавської школи переобладнують під виборчу дільницю: розставляють столи на відстань півтора метра та дезінфікують усе, чого можуть торкатися виборці і члени комісії. У Мінохорони здоров'я постановили: поляки мають голосувати в масках, до зали, де відбуватиметься волевиявлення, впускатимуть не більше 3-4 людей. Розрахунок – одна людина на 4 квадратних метри.

"У суботу приміщення провітрять. Під час виборів у неділю теж провітрюватимуть щогодини по 10 хв. У понеділок школа буде закрита, її дезінфікуватимуть", – розповідає помічниця секретаря школи у Варшаві Юлія Квапиш.

Одночасно голосуватимуть поштою ті, хто остерігається велелюдних місць через коронавірус або сидить на карантині. У такий спосіб виявили бажання проголосувати 150 тисяч поляків. У двох гмінах через високий рівень захворюваності волевиявлення відбуватиметься винятково поштою. За 5 днів виборці отримують листа з бюлетеням, інструкцією і заявою про підтвердження таємного голосування. За 2 дні до виборів заповнений бюлетень вони мають вкинути у скриньку Польської пошти чи у день виборів віднести його на виборчу дільницю самостійно чи кимось передати. Решта поляків вирішили обирати президента у традиційний спосіб.

Нині більшість соцопитувань твердять: на дільниці полякам найімовірніше доведеться йти двічі – цього тижня і 12 липня, коли призначено другий тур.

Коронавірус кардинально змінив політичний розклад у президентських виборах. Якби вони відбулися за планом 10 травня, чинний президент Анджей Дуда мав усі шанси виграти вже в першому турі. За 4 місяці пандемії його рейтинг упав майже на 20%. Нині від головного опонента – мера Варшави – його відділяють 10%. А деякі соцопитування взагалі передрікають Дуді поразку у другому турі.

Польща
Польща5 канал

Пандемія дала шанс головній опозиційній партії "Громадянська платформа" мобілізуватися і висунути нового кандидата на президента – мера Варшави Рафала Тшасковського. Менше як за тиждень він зібрав 1 млн 600 тисяч підписів на свою підтримку. Тоді, як Дуда свої 2 млн збирав понад місяць.

Президентські вибори в Польщі припадають на четвертий етап послаблення карантину. Відкриті кав'ярні, готелі, дозволені масові заходи за участі не більше 150 людей. Країна відновлює авіасполучення з іншими країнами ЄС. Польща проходить пандемію стабільно – без стрибків захворюваності і з невеликою кількістю недужих – тут понад 32 тисячі випадків. Чи збільшать вибори цю статистику, польські чиновники відповідають: карантинних правил безпеки слід дотримуватися всюди, а не лише на виборчих дільницях. А поляки мають готуватися до другої хвилі пандемії восени.

Маргарита Ситник, Ігор Антонюк, з Польщі, "5 канал"

Попередній матеріал
Голосування “без прописки”: у ЦВК роз'яснили, хто зможе проголосувати на виборах
Наступний матеріал
"Штраф оплачу, а карантин уже допік": результати перевірки перевізників у Києві та реакції водіїв
Loading...

Я великий прихильник того, щоб не всі громадяни мали право голосувати – Ірма Вітовська

Нова мапа України: як Кабмін перед виборами повертає міста "під ковпак" РДА та райрад

Битва за Київ: хто має шанси стати міським головою

ЦВК дозволила громадянам без прописки голосувати на виборах

Байден став єдиним офіційним кандидатом від Демократичної партії на виборах президента у США

Чи вдасться Авакову втриматися у кріслі міністра і чи складе Україна іспит перед МВФ – "ІнфоВечір"