Битва за Київ: хто має шанси стати міським головою

Вибори міського голови Києва 5 канал / Час. Підсумки тижня
У "Слуги народу" досі немає єдиного кандидата на посаду столичного міського голови

У Києві вулиці зарясніли політичною рекламою. Вибір у киян буде, вочевидь, чималий. Поки немає свіжих соцопитувань, пригадаємо дослідження травня. Якби вибори були вже зараз, то чинного мера Віталія Кличка підтримали б трохи більш ніж 40%, друге місце посідає прихильник дружби з Росією Андрій Пальчевський, шоумена Сергія Притулу хочуть бачити у мерському кріслі 8%, ще менше – ексмера Олександра Омельченка, який на четвертій позиції з ведучим Дмитром Гордоном. У переліку фаворитів, принаймні в опитуванні SOCIS, як бачимо, немає "слуг народу". Але їхні штаби вже активно працюють. І з кількома "зеленими" претендентами наші журналісти вже зустрілися.

Цікаво, що у "слуг" традиційний кадровий розфокус. У них досі немає єдиного кандидата, бо його обиратиме партія. І тут два варіанти – або висунуть сильного кандидата, і тоді Кличку треба буде попотіти, або слабкого, і тоді ми зрозуміємо, що Банкова вже давно не проти чинного мера. Хоча там заявили, що нас чекає несподіванка. Якою ж вона може бути?Жити в Києві стане краще, метро поїде на Троєщину, а ще на дорогах не буде заторів. А ви в це вірите? Сезон обіцянок відкрито, бо вже за кілька місяців місцеві вибори, столиця обиратиме нового керівника.

Важковаговик у боксі і в політиці Віталій Кличко господарством Києва завідує вже сьомий рік і йти з посади поки не має наміру. Дати можливість Кличку доробити обіцяне готові майже 40% киян – такі останні дані соцопитувань центру SOCIS.

"На місці Кличка я б не став зараз сприймати, що перемога вже майже в кишені. Боротьба може бути достатньо жорсткою", – зазначив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Опитування SOCIS
Опитування SOCIS5 канал / Час. Підсумки тижня
Віталій Кличко
Віталій Кличко5 канал / Час. Підсумки тижня

Думають і у "Слузі народу". Хоч президент бідкався на кадровий голод, у монобільшості за мерським кріслом уже вишикувалася черга. Хотів бути мером, а став міністром культури. Відкинув столичні амбіції і пішов на роботу в уряд "слуга народу" Олександр Ткаченко. До останнього за крісло мера хоче боротися слуга Микола Тищенко. Обличчя нове, а от виборців заманює старими методами – на камеру катається в маршрутках, засипає пісочниці, а ще підгодовує медиків їжею з власного ресторану. Карантинний скандал із "Велюром" рейтинги Тищенка похитнув, але той не здається. За 4 місяці до виборів ресторатор першим розгорнув передвиборчий штаб і завішав столицю білбордами.

Микола Тищенко
Микола Тищенко5 канал / Час. Підсумки тижня
Олександр Дубінський
Олександр Дубінський5 канал / Час. Підсумки тижня
Олександр Качура
Олександр Качура5 канал / Час. Підсумки тижня
Ірина Верещук
Ірина Верещук5 канал / Час. Підсумки тижня
Віктор Ляшко
Віктор Ляшко5 канал / Час. Підсумки тижня
Сергій Притула
Сергій Притула5 канал / Час. Підсумки тижня

Змінювати столицю хочуть також "свободівець" Андрій Іллєнко та представник "Батьківщини" Віталій Нестор. По кілька відсотків рейтингу нині й у ветеранів столичної політики Олександра Омельченка та Олександра Попова. Не відстає представник "Батьківщини" Олексій Кучеренко. Утім, про конкретний список кандидатів говорити ще рано – офіційно кампанія стартує у вересні.

"Вибори будуть відбуватися за критерієм "хороший хлопець", буде оцінка не професійних якостей, не команд, а стратегій, а буде зведена компанія до формату "хороша чи погана людина". Ця стратегія дуже виграшна для партії влади, – слабкість команди, брак кандидатів, під маркою "хороший хлопець" можна продати виборцеві будь-кого", – уточнив Кошель.

Кого подавати киянам від "Слуги народу", мають визначити праймеріз. Їхня партія проведе за власними правилами. Визначитися з кандидатом на Банковій обіцяють до кінця червня.

Сильна ще не означає впізнавана. А як свідчить досвід, на місцевих виборах голосують за тих, кого виборці добре знають в обличчя. Президент розуміє, тому на політичну гру місцевих виборів впливатиме власним рейтингом.

"Президент – великий майстер популізму. Особиста участь Зеленського, який говоритиме, хто розбійник, а хто не розбійник, кого потрібно підтримувати, а кого не потрібно, дає можливість кандидату від партії влади мати зі старту 20% голосів", – додав Кошель.

Головним конкурентом для всіх кандидатів нині залишається чинний мер Віталій Кличко. У "Слузі" це добре розуміють. Тому якщо не боротися, то йти на мирову. А досвід уже є. Взимку за ініціативи тодішнього керівника Офісу президента Андрія Богдана Віталій Кличко ледь не позбувся посади, але втримався. Погода на Банковій різко змінилася з приходом Андрія Єрмака. І якщо історія повториться, то після виборів міського голови не зміниться.

Ірина Сисак, Анна Несевра, Юрій Усік, "Час. Підсумки тижня"

Попередній матеріал
"Це була кістка в горлі ворога": що Герой України розповів про оборону Луганського аеропорту – "Таємниці війни"
Наступний матеріал
Катастрофа літака МАУ в Ірані: на якому етапі слідство
Loading...