У ніч проти 31 грудня, за 11 годин до закінчення "перехідного періоду", королева Великої Британії Єлизавета II підписала ухвалений парламентом закон про торгову угоду. Таким чином, Сполучене Королівство завершило вихід зі складу ЄС, розпочатий у червні 2016 року. Про це пише The Guardian.
Законопроєкт підтримали обидві палати – громад і лордів. Документ уже підписав і премʼєр країни Борис Джонсон.
Довідка. Британські піддані проголосували за вихід з Євросоюзу ще влітку 2016 року. Опівночі проти 1 лютого 2020 року Велика Британія покинула ЄС. Але умови "розлучення" за чотири з половиною роки узгодити не вдавалось. Лондон мав до кінця 2020 року укласти з Брюсселем торгову угоду. Інакше на країну очікував би "жорсткий" сценарій – 1 січня 2021 року Британія і ЄС у торгівлі перейшли б на умови Світової організації торгівлі, а замість нинішньої абсолютно безперешкодної торгівлі могли зʼявитися мита, тарифи, квоти та митні пости.
Як повідомляв 5.UA, сьогодні також Іспанія та Велика Британія домовилися про статус Гібралтару. Ця домовленість стане основою угоди ЄС і Великої Британії. Передбачається, що Гібралтар зможе користуватися перевагами Шенгенської зони, щоб не встановлювати кордон.