Brexit
Brexit Depositphotos

У Великій Британії заявили, що остаточний Brexit може відбутись і без угоди

  Читайте по-русски
  У британському уряді кажуть: термін перехідного періоду не продовжуватимуть

  Велика Британія може остаточно вийти з Європейського Союзу без торговельної угоди. Про це заявив міністр закордонних справ Сполученого Королівства Домінік Рааб.

  31 грудня спливає перехідний період щодо "Брекзиту". Розпочався він 1 лютого. Саме тоді Королівство формально й залишило ЄС. Утім Брюссель та Лондон домовилися погодити свої майбутні відносини, зокрема, ухвалити торговельну угоду.

  У британському уряді кажуть: термін перехідного періоду не продовжуватимуть. Якщо домовленості з Брюсселем не вдасться погодити до жовтня, Лондон вийде з Євросоюзу без них.

  "Спливає час, щоб зробити вибір. Ми повинні укласти угоду в найближчі тижні. Європейський Союз має нарешті прийняти той факт, що Велика Британія вже не входить до його складу. Ми відстоюватимемо нашу позицію у переговорах і не дозволимо ЄС диктувати свої правила", – заявив голова МЗС Великої Британії Домінік Рааб.

  Раніше прем'єр-міністр Борис Джонсон не раз наголошував, що Сполучене Королівство за будь-яких умов залишить ЄС 1 січня 2021 року. 

  Велика Британія перебувала у складі Євросоюзу понад чотири десятиліття. Утім ухвалила рішення про вихід після референдуму в червні 2016-го. Розірвання угоди із Брюсселем тоді підтримали 17 мільйонів громадян Сполученого Королівства. Проти виступили 16 мільйонів.

  Нагадаємо, опівночі за центральноєвропейським часом (о 01:00 за київським часом) 31 січня набула чинності угода між Великою Британією та Європейським Союзом щодо Brexit. Вона передбачає впорядкований вихід Британії з блоку.

   

  Попередній матеріал
  Грузинська опозиція висунула Саакашвілі на посаду прем'єр-міністра
  Наступний матеріал
  Окупанти порушили "режим тиші" поблизу Кам'янки: здійснили декілька пострілів зі стрілецької зброї та РПГ
  Loading...
  Brexit за сценарієм Джонсона схвалила Палата громад британського парламенту

  Brexit за сценарієм Джонсона схвалила Палата громад британського парламенту

  329 – за: британський парламент попередньо схвалив угоду щодо Brexit

  329 – за: британський парламент попередньо схвалив угоду щодо Brexit

  Вихід Британії з ЄС: сторони уклали угоду

  Вихід Британії з ЄС: сторони уклали угоду