Велика Британія
Велика Британія zaholovok.com.ua

Велика Британія офіційно припинила членство в Євросоюзі

Читайте по-русски
Для перебування на території ЄС британці мають оформлювати візу

У новий рік із новим статусом. Велика Британія офіційно припинила членство в Євросоюзі. 1 січня закінчився перехідний етап Брекзиту, який розпочався минулого січня. Про це повідомляє "5 канал".

Віднині на Сполучене Королівство не поширюються правила ЄС. Британці повинні оформляти візи, щоби перебувати на території Європейського Союзу довше, ніж 90 днів. На них також очікує паспортний контроль на кордоні. 

Це ж правило діє і для жителів ЄС, які хочуть в'їхати до Великої Британії. А британські фахівці мають підтверджувати свою кваліфікацію у країні, в якій планують працювати. 

Крім того, Лондон вийшов з єдиного ринку. Втім, завдяки торговій угоді Британія домовилася з Брюсселем про нульові тарифи й квоти на експорт продукції. Проте сторони здійснюватимуть митні перевірки. 

Об'єднане Королівство також повернуло контроль над судовою системою та рибальством у своїх водах. Навесні документ ще має ратифікувати Європарламент. 

Напередодні Лондон домовився з Мадридом про прикордонний режим із Гібралтаром – це заморська британська територія, яка межує з Іспанією. Іспанці, які щодня їздять до Гібралтару на роботу, не повинні проходити паспортний контроль. На референдумі 2016 року вихід із ЄС підтримали 52% британців.

Нагадаємо, у ніч проти 31 грудня, за 11 годин до закінчення "перехідного періоду", королева Великої Британії Єлизавета II підписала ухвалений парламентом закон про торгову угоду

Попередній матеріал
Новорічне привітання Гончаренка підірвало Мережу – вибухове відео
Наступний матеріал
У новорічну ніч комунальники прибрали із Софійської площі 83 кубометри сміття
Loading...

Велика Британія завершила Brexit: Єлизавета II схвалила закон про торгову угоду з ЄС

Велика Британія не змогла розслідувати втручання Росії в референдум щодо Brexit

Brexit може підірвати роботу спецслужб із відстеження терористів – глава МЗС Британії

Велика Британія офіційно вийшла з Європейського Союзу – що далі

ЄС остаточно завершив ратифікацію угоди про вихід Британії

"До побачення": Європарламент ратифікував угоду щодо Brexit – що далі