Усі коханки Гітлера: хто прагнув зайняти місце Єви Браун – і чому вони погано закінчили

Коханки Гітлера скріншот
Привіт! Це – Історія для дорослих. Діти, не дивіться! Зараз буде про... про Гітлера і його жінок. Чому про Гітлера? Бо його так часто згадують, наче він досі з нами

Його бачать у всьому. Якось компанія "Амазон" навіть була змушена змінити логотип, бо у ньому хтось вгледів посмішку нацистського фюрера.

Гітлерові речі продаються за мільйони на найпрестижніших аукціонах, а книги знову стають бестселерами.

На місцевих виборах в окрузі Омпунджа, що в Намібії, переміг кандидат, на ім'я Адольф Гітлер.

Комп'ютерні ігри, де можна убити Гітлера, – досі популярні.

Він уже навіть у конструктор "Лего" пробрався!

А скільки про нього сказано – це не передати. Іноді реально вуха у трубочку скручуються: "Як молодий Гітлер став гомосексуалом", "Адольф Гітлер не загинув у бункері, а втік до Латинської Америки"...

Він – убивця мільйонів, який наробив біди одразу всім і про якого можна верзти казна-що. Бо ніякі нацисти не наважаться звернутись до суду за образу своїх почуттів до фюрера.

"Історія для дорослих" вирішила розібратися з отими самими почуттями. Адже, здавалось би, як можна любити розпалювача війни та ініціатора геноцидів, який тримав у страху пів світу і власний народ? Тому увагу привернули... жінки, які любили кривавого тирана Адольфа Гітлера. Того самого біснуватого фюрера.

Так – вони були. І їх було багато. Виявилось, що Гітлер у свій час був шалено популярним – як сучасні зірки Голлівуду!

З німкенями начебто зрозуміло – їх так виховували. Тоталітарні держави – усі без винятку – завжди цілеспрямовано насаджують безумовну любов до вождів.

.
.pierluigitombetti.com

Але були й іноземки! Перша з них стала світовою сенсацією ще у 1936-му. Тоді Німеччина проводила олімпіаду, яку висвітлювала у всіх подробицях у кіножурналах та по телебаченню (так, воно тоді вже було – тільки ще не у всіх).

І всюдисущі камери піймали момент, коли до гітлерового місця крізь есесівську охорону прорвалась каліфорнійка Карла де Вріс. Не для того, щоб застрелити тирана чи бодай дати йому в рило. А щоб поцілувати!

Це їй вдалося – з другої спроби. Гітлер про людське око трохи поопирався, але коли все ж отримав поцілунок – задоволено гиготів. Бо що б там не казали, жінок він любив.

Картини із зображенням оголених жінок висіли і над його каміном у мюнхенському помешканні, і на віллі у Баварських Альпах.

Однак ці картини, як і свої романи, – Гітлер тримав у таємниці. Офіційно визнав лише один – із багатолітньою коханкою Євою Браун. Він із нею навіть одружився – за 36 годин до самогубства. Вона – найбільш відома із гітлерових пасій і часто зображалась в кіно.

А. Гітлер і Є. Браун
А. Гітлер і Є. Браунamazonaws.com

Історія Єви – зрозуміла і добре відома. Вона була помічницею гітлерового фотографа та, сучасною мовою, іміджмейкера Генріха Гофмана. На її очах фюрер зробив тисячі фото – для створення власного епічного образу. У цей образ вона і закохалась – на все життя.

Ще у 1930-х роках Єва вчинила дві спроби самогубства – коли Гітлер приділяв їй замало уваги і, здавалось, хотів покинути. Останню, третю спробу, вони здійснили вже разом, у 1945-му.

Менш відомий і більш заплутаний – попередній роман Гітлера. Його пасією стала 17-річна Геля Раубаль. На Заході її називають напівплемінницею Адольфа, бо дівчина була донькою його зведеної сестри. Чи був у них секс, сказати важко, зате точно відомо, що Гітлер малював її голою.

Що вона сама почувала до вдвічі старшого залицяльника, невідомо. В якийсь момент завела інший роман – із шофером фюрера Емілем Морісом. Збереглися навіть їхні любовні листи.

А. Гітлер і Г. Раубаль
А. Гітлер і Г. Раубальlarazon.es

Але Гітлер про все дізнався, Моріса вигнав, а дівчину закрив у своїй мюнхенській квартирі – тій, у центрі якої висів велетенський триптих з голими дівчатами. Гелі не витримала – і застрелилась у віці 23-х років.

До неї у фюрера був такий собі курортний роман із 16-річною баваркою Мімі Райтер. Вона жила у гірському містечку Берхтезгаден, де Гітлер часто відпочивав. Він розважався з Мімі час від часу, і навіть обіцяв одружитись, але, зрештою, покинув. Тож дівчина – вгадайте що? Так, спробувала повіситись! Її врятували, і вона навіть ще кілька разів зустрічалась з колишнім коханцем – але у нього уже була інша. А часто – і не одна.

М. Райтер і А. Гітлер
М. Райтер і А. Гітлервідкриті джерела

Так, паралельно із Євою Браун Гітлер мав роман із вишуканою аристократкою Зіргід фон Лафферт, членкинею такого собі жіночого аналога Гітлер'югенду – Союзу німецьких дівчат. Там їх навчали всяких нацистських штук. Історики називають її найкрасивішою із коханок тирана. Тільки із нею він дозволяв собі з'являтись на публіці – як на офіційних заходах, так і на розважальних.

З. фон Лафферт
З. фон Лаффертstatic.tildacdn.com

Вони періодично зустрічалися до 1939-го року. Тоді Гітлеру стало не до Зігрід. І вона що? Так, теж спробувала повіситись, але її врятували.

Іще одна жінка складної долі біля Гітлера – це британка Юніті Мітфорд. Вона – найколоритніша з коханок диктатора і справжня Валькірія. Це не евфемізм – а її офіційне друге ім'я. Батьки, які її так назвали, просто не залишили дівчині шансів. Вони та їхні діти були страшенно скандальними і постійно епатували публіку. Така собі сімейка Кардаш'ян зразка 1930-х років. Батько, барон Редесдейл, серед іншого, заявив журналістам, що свою Валькірію вони з дружиною спеціально зачали під час сексу у місті під назвою Свастика. Тому, мовляв, вона стала нацисткою.

Британська нацистка Ю. Мітфорд
Британська нацистка Ю. Мітфордimg.welt.de

Ми перевірили – таке місто справді існує, в Канаді. Воно виникло на початку XX ст. довкола шахти із відповідною назвою. Тоді свастика ще вважалась не нацистським гербом, а давньоіндійським символом світла, який мав принести копальні удачу. І місцеві мешканці – зовсім не нацисти, звичайно.

Так само як жителі міста Бандера у Техасі – не бандерівці, а городяни Ватана у Франції – не ватники. Ким би мали стати мешканці австрійського Факінга, німецького Кіссінга чи французького Ануса – навіть подумати важко. А от хто живе у російських Лохово і Сучкіно – ми поки не знаємо.

Але ми відволіклися. У 1930-х роках екстравагантна сімейка почала шокувати публіку не тільки сексуальними походеньками, але й політичними вибриками. Молодша сестра Валькірії, для прикладу, стала активною комуністкою – хоча її батько був англійським лордом, а мама – родичкою самого Черчилля.

Старша сестра, навпаки, кинула чоловіка й одружилась із керівником британських фашистів – Освальдом Мозлі. Із ним переспала і Валькірія. Вона сама розповідала, що позбулася невинності із чоловіком сестри на більярдному столі.

У 1935-му Валькірія вирушила до Берліна – щоби познайомитись із Гітлером ближче. І познайомилась – одних тільки документально підтверджених зустрічей у них було більше сотні, Скільки ж неофіційних – хтозна. Єва Браун нетямилася з ревнощів.

Ю. Мітфорд і А. Гітлер
Ю. Мітфорд і А. Гітлервідкриті джерела

Але все закінчилось погано. У 1939-му дві рідні для Юніті Мітфорд країни – Британія і Німеччина – оголосили одна одній війну. Дівчина пішла до Мюнхенського міського парку і там випустила собі кулю у голову. Та зрикошетила від черепа, тож нестримна Валькірія вистрелила ще раз – і знову вижила! Її забрали до найкращої клініки, а рахунки оплатив особисто Гітлер, після чого відправив коханку до батьків у Англію. Вона пережила Адольфа на 3 роки і померла від набряку мозку, спричиненого другою кулею.

Складається враження, що всі жінки Гітлера божеволіли через нього і намагались накласти на себе руки. Але це не зовсім так. Були й такі, які відмовляли.

Наприклад такі зірки німецького кіно, як режисерка Лені Ріфеншталь, акторки Ольга Чехова, Сара Леандер, Ліда Баарова та Марлен Дітріх згодом розповідали, як до них залицявся нацистський тиран – але вони не піддалися. Щоправда, трьом останнім для цього довелося тікати з країни. Кому як, а Марлен Дітріх це пішло на користь – вона стала зіркою Голлівуду.

А от сестра гітлерового близького друга Ернста Ганфштенгля, Ерна, взагалі крутила Гітлером, як хотіла. Вона переховувала майбутнього фюрера у 1920-х, після поразки пивного путчу, а він почав заливати до своєї рятівниці. Ерна радо приймала залицяння, але була вкрай обережною – не залишалась з ним наодинці і не дозволяла розпускати руки. У результаті всі навколо були впевнені, що у них не те що роман, а вони вже таємно заручені. Всемогутній тиран сох за нею, а Ерна ставала все впливовішою.

Е. Ганфштенгль з братом
Е. Ганфштенгль з братомbighattours.com

Коли брат Ернст розчарувався у нацизмі і втік до США – Ерну ніхто і пальцем чіпати не смів. Вона ж розважалась як могла, і навіть взяла участь у змові проти Гітлера та вела таємні перемовини з західними союзниками. Щасливо вийшла заміж і прожила 96 років.

Також пережила фюрера і його перша справжня коханка, Шарлотта Лобжуа. Вона, проста французька селянка, познайомилась з молодим Гітлером під час Першої світової війни, коли він був простим солдатом кайзерівської армії. Достеменно не відомо, що у них було і як, але що точно – Гітлер малював її з напівоголеними грудьми.

А перед смертю вона розповіла своєму сину, що його батько – Адольф Гітлер. І зараз це через ДНК-аналізи намагається довести її внук. Схожий, правда?

Та найпікантнішою навіть на тлі всього сказаного є історія кохання ще зовсім юного Адольфа до мешканки австрійського Лінца Стефанії Рабаш. Вона була місцевою красунею. Гітлер зі своїм другом Гусліком Кубічеком годинами спостерігав з лавочки, як та гуляє з мамою місцевим парком. Адольф писав їй вірші – але не відправляв. Обіцяв підійти до неї уже завтра – але так і не наважився. Зрештою, поїхав до Відня з невтіленим бажанням.

Обіцяна ж пікантність в тому, що дівоче прізвище красуні – Ісак. Тобто, найодіозніший антисеміт в історії був закоханий у молоду єврейку! Історики і публіцисти досі сперечаються про корені гітлерової ненависті до племені ізраїлевого. Кажуть, його в юності образили євреї.

А може це помста не за образу – а за свій страх і нерішучість перед звичайною дівчинкою? В історії все, звичайно, складніше, і антисемітизм був поширений і без цього особистого фіаско Гітлера. І чи не є це ключем до його особистої мотивації і комплексів?

Шерше ля фам, кажуть французи, шукайте жінку – от ми і знайшли. І не одну.

Читайте також: КДБ закатував "українського Бельмондо" і не хотів віддавати матері його тіло – історія журналіста, який в СРСР прагнув говорити правду

Попередній матеріал
Міфи про вакцинацію: що вигадують українці, аби не робити щеплення від COVID-19
Наступний матеріал
100 років Укргідрометцентру: в яких умовах працюють синоптики та як погода впливає на економіку країни
Loading...