Не давали їсти й забороняли спати: чим насправді була секта Марії Деві Христос і до чого тут КДБ

Марія Деві Христос Історія для дорослих
Привіт! Це – "Історія для дорослих"! Сьогодні про найвідомішу секту в історії України – "Біле братство". І про те, як тисячі людей стали слухняними зомбі. Й до чого тут КДБ

Отже, "Велике біле братство" повертається! Звісно, через Росію.

10 листопада 1993 прихильники секти "Велике Біле братство ЮСМАЛОС" захопили Софію Київську. Оголосили про наближення кінця світу і збиралися вчинити там колективне самоспалення. У Софії в той час були екскурсії, зокрема діти. Врешті, після певного хаосу до церкви увірвався спецпідрозділ "Беркут" і пов’язав усіх присутніх.

За кілька годин Україна дізналася ім’я "божества". Журналістка Марина Цвигун перетворилася на Марію Деві Христос – нове втілення бога. Але головною в секті, яка існувала вже кілька років, була не вона. А її чоловік – радянський інженер Юрій Кривоногов.

Про нього відомо вкрай мало. Народився в Росії. Ще у 1970-х захистив кандидатську дисертацію з кібернетики. Потім раптово зацікавився психологією, а саме впливом гіпнозу на маси. За даними з відкритих джерел, кібернетик Кривоногов чомусь пішов працювати в Науково-дослідний інститут неврології та психіатрії. Чим він там займався – невідомо. Але з якогось часу покинув науку і переключився на окультизм. Трохи побув у рядах крішнаїтів, аж поки на початку 1990-х не заснував власне вчення і власну секту – "Велике біле братство".

Насправді Кривоногов нічого нового не придумав. Це був мікс різноманітних релігій та вчень. Трохи християнства, трохи юдаїзму, крапля індуїзму і буддизму, йога та віра в реінкарнацію. Навіть назву "Велике братство" Кривоногов поцупив – таке вже було після Другої світової війни у Франції, очолював його болгарин Мікаел Айванхов.

Секта "Біле братство"
Секта "Біле братство"Історія для дорослих

Тільки замість АУМ братчики Кривоногова співали ЮСМАЛОС – це теж заганяло людей у транс. Загадкову абревіатуру розшифровували по-різному.

Здавалося б, у набір такої маячні важко повірити, але це був початок 1990-х – благодатне поле – промиті радянською пропагандою мізки людей були готові до будь-чого. Тож майже усі бачили НЛО чи прибульців з космосу.

А після програми "ВРЄМЯ" усіх громадян СССР просто з екрану телевізора гіпнотизував Анатолій Кашпіровський. Так само по телевізору заряджали воду. З’явилися тисячі цілителів та екстрасенсів. І у все це вірили.

Але у "Великому Білому братстві" були свої методи впливу на психіку тисяч людей. Збори общин тривали виснажливо довго. Членам секти не давали спати. Безперервні молитви заганяли людей у транс. Їсти і пити теж заборонялося – до повного виснаження.

Під вплив братства потрапляла переважно молодь, дуже багато дітей – їх усіх налаштовували проти батьків, розповідаючи, що ті – представники Сатани на землі. І звісно – лякали чіпуванням. Зовсім як зараз.

Пізніше слідство так і не пояснило, звідки у Кривоногова взялися гроші на створення секти. Він постійно роз’їжджав країною – і скрізь отримував для своїх виступів найкращі великі зали. А згодом разом з Мариною Цвигун придбав у Києві великий розкішний будинок. Версія про пожертви не витримує критики – учасниками Братства переважно були людьми не надто багатими. Не дивно, що у самого слідства з’явилася інша – від початку секта була експериментом КДБ з впливу на маси.

"Це явище, яке було організоване спецслужбами", – казав в одному з інтерв'ю Віктор Шокін, ексгенпрокурор України, який свого часу розслідував справу "Білого братства".

Кривоногов зустрів Марину Цвигун – журналістку і члена комуністичної партії.

Жінка зробила 9 чи 10 абортів. Під час одного з них, за її словами, пережила клінічну смерть. І саме тоді начебто її душа відлетіла, а в тіло вселилося божество Матері Миру Марії Деві Христос. Кривоногов і Цвигун одружилися, ідеологічну складову трохи підкоригували, зробивши більший акцент на псевдохристиянство. А свою паству почали готувати до кінця світу.

Апокаліпсис Кривоногов призначив на листопад 1993-го. Точну дату кілька разів змінював – з 24 на 11. Врешті, закликав усіх юсмаліан зібратися у Києві до цього дня. Кульмінація настала раптово. Сотні братчиків заполонили Софійську площу, а найвідданіші адепти увірвалися у собор Софії Київської. Запаслися каністрами з бензином для масового самоспалення – мовляв, лише так можна врятуватися для життя вічного.

Секта "Біле братство"
Секта "Біле братство"Історія для дорослих

І аж тоді втрутилася міліція, яка почала усіх пакувати. Більшість членів секти самі потребували допомоги – наче загіпнотизовані, вони відмовлялися вживати їжу і навіть пити.

Слідство тривало довго і не відповіло на чимало запитань – зокрема, який був мотив Кривоногова? Врешті, святій трійці – Кривоногову, Марії Деві Христос і "апостолу" Ковальчуку – висунули звинувачення у масових безладах та захопленні споруди. Кривоногов із дружиною перекладали відповідальність один на одного і просто у в’язниці розлучилися.

Кривоногов відсидів свої 7 років, вийшов на свободу і відійшов від сектантських справ. А от Марина Цвигун свою діяльність з порятунку світу продовжила. Тільки ім’я у неї тепер інше – Вікторія Преображенська. І живе вона у Росії. Преображенська Деві Христос молиться проти чіпізації та вакцинації і далі рятує світ.

Секта "Біле братство"
Секта "Біле братство"Історія для дорослих

А ще – викриває злочини київської хунти. Ще б пак – за часів Януковича вона спокійно їздила до Києва. А тепер от хунта заважає. Що ж... Новий кінець світу, очевидно, переноситься до Москви. Ну та й нехай.

Читайте також: КДБ закатував "українського Бельмондо" і не хотів віддавати матері його тіло – історія журналіста, який в СРСР прагнув говорити правду

Попередній матеріал
Співробітник NASA розповів, коли полетіти на орбіту стане так само звично, як придбати квиток на літак
Наступний матеріал
Олігархи в законі: що насправді ухвалила Верховна Рада та чи стане українцям жити краще
Loading...