Голодомор
Голодомор Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США via Facebook

У США визнали Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу

  Резолюція стала результатом плідної взаємодії Посольства України у США, української громади Америки та друзів України в Сенаті США

  Сенат США ухвалив двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-33 років визнано геноцидом українського народу. Про таке інформує Посольство України в США.

  "Так, зокрема, до постановляючої частини документа включено визнання Сенатом висновків Урядової комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про те, що "Сталін та його оточення вчинили в 1932-1933 рр. геноцид проти українців", –  йдеться у повідомленні.

  Резолюція також засуджує систематичні порушення прав людини, в тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу. Висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії, додали в посольстві.

  "Щиро вдячні Сенату США та головним співавторам резолюції - співголовам Сенатського українського корпусу, сенаторам Роберту Портману та Річарду Дурбіну за це історичної ваги рішення. Резолюція стала результатом плідної взаємодії Посольства України у США, української громади Америки та друзів України в Сенаті США", – зазначено у повідомленні.

  Як повідомляв 5.UA, американський штат Нью-Йорк визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

  Попередній матеріал
  ЄСПЛ прийняв позов Сенцова проти РФ
  Наступний матеріал
  США висунули звинувачення 7-м офіцерам ГРУ Росії і назвали їхні імена

  У Сенаті США Голодомор визнали геноцидом українського народу – посольство

  Токсичні конверти до Пентагону: у США затримали підозрюваного

  NYT опублікувало підтвердження податкових махінацій родини Трампів

  США закликали Угорщину припинити шантаж України через закон про освіту

  Уперше в світі: в США запустили мережу 5G

  "У розпачі": посольство США звернулося до Росії щодо загибелі дітей в окупованій Горлівці