Гонконг
Гонконг bbc.com

У Китаї схвалили скандальний закон, що обмежує автономію Гонконгу – як реагують у США

  Читайте по-русски
  Жителі Гонконгу, попри заборону на масові зібрання, почали протестували через наступ Пекіну на їх автономію

  У четвер, 28 травня вищий законодавчий орган Китаю – Всекитайські збори народних представників (ВЗНП) – ухвалив контроверсійний закон про національну безпеку Гонконгу в обхід місцевого законодавчого органу Гонконгу. Про це повідомляє DW з посиланням на Reuters.

  За цей законопроект проголосували 2878 членів зборів, один делегат виступив проти, а ще шестеро - утрималися.

  Завдяки прийнятому законові китайська влада зможе в обхід уряду Гонконгу карати за дії, які у Пекіні розцінюватимуть як такі, що загрожують нацбезпеці та підривають державну владу в Гонконгу, який дотепер вважався автономною територією у складі КНР.

  Що саме передбачає закон:

  • Заборону заколоту, зради та іноземного втручання.
  • Адміністрація Гонконгу намагається запевнити громадян, що це не вплине на демократичні свободи, якими користуються жителі мегаполіса.
  • Активісти переконані в протилежному. Вважають, що цим законом Пекін прагне взяти під жорсткий контроль Гонконг.

  Реакція США

  • Державний секретар СШАМайк Помпео заявив, що через цю ініціативу Гонконг більше не може вважатись таким, що має широку автономію у складі Китаю. Про це він написал в Twitter
  • Закон загрожує статусу Гонконгу – як потужного фінансового центру.
  • Під загрозою також опинилась торгівля між США та Гонконгом.
  • Через закон США роздумують над введенням санкцій проти Китаю.

  Протести проти закону в Гонконгу

  Жителі Гонконгу, попри заборону на масові зібрання, почали протестували через наступ Пекіну на їх автономію. Кілька разів понад тисяча людей виходили на вулиці. У мегаполісі сталися сутички між поліцією та протестувальниками. 300 людей затримали. Поліція застосовувала сльозогінний газ.

  У самому ж Китаї заявили, що відносини обох країн перебувають на межі "холодної війни".

  Довідка. Гонконг є окремим адміністративним регіоном у складі Китаю. Принцип "одна країна - дві системи" було закріплено під час передачі 1997 року колишньої британської колонії КНР. Він гарантує населенню адміністративного регіону свободи, що не діють у материковому Китаї. Однак протестувальники в Гонконгу звинувачують уряд у Пекіні у дедалі більшому обмеженні гарантованих основних прав.

  Як повідомляв 5.UA, масові протести у Гонконзі розпочались майже рік тому – з червня 2019 року. Поштовхом до масових акцій став закон про екстрадицію на материковий Китай. У Гонконгу вважають, що у такий спосіб можуть боротись з політичними ув’язненими. Ще одна вимога учасників протестів – більша автономія від Китаю. Мешканці мегаполіса наполягають на проведенні демократичних реформ, а також амністії для раніше заарештованих мітингувальників.

  Попередній матеріал
  У психоневрологічному інтернаті Харківщини в 10 людей виявили COVID-19
  Наступний матеріал
  Безробіття через карантин може відкинути Львів "назад у 90-ті роки" – Княжицький
  Loading...