Унікальні писанки
Унікальні писанки 5 канал

У Грузії виготовляють унікальні писанки: яку техніку використовують майстрині – сюжет

Читайте по-русски
Студію декору заснували ще 10 років тому

Унікальні писанки створюють майстрині у Грузії. Оздоблюють винятково яйця, виготовлені з кераміки. Для цього розпису використовують старовину техніку або сучасні фарби. Щороку для колекції писанок обирають особливу тему. Про секрети грузинського великоднього мистецтва дізнавалася журналістка "5 каналу".

Квіти, птахи, геометричні візерунки й традиційні орнаменти. Ніжними рухами пензля майстрині прикрашають великодні писанки у власній майстерні у середмісті Тбілісі. Використовують і традиційні техніки оздоблення. Наприклад, вмочають писачок у гарячий розплавлений віск. А далі вимальовують візерунки та лінії.

"Щороку ми готуємо особливі аксесуари до Великодня. Це наше улюблене свято. Виготовлення писанок – цікавий і захопливий процес. Іноді можемо працювати всю ніч – аж до сходу сонця", – каже засновниця майстерні Тако Нодія.

Студію декору дві подруги дитинства Ната і Тако заснували понад 10 років тому. Спочатку розмальовували керамічний посуд. А згодом вирішили зупинитися на писанкарстві. Своєму захопленню однак не зрадили. Розмальовують винятково керамічні яйця.

"Після Великодня таких яєць не позбавлятимуться. Нашими виробами милуватимуться, або ж даруватимуть близьким. Саме тому ми вирішили зупинитися на оздобленні кераміки", – зазначає художниця Ліко Чихладзе.

Кожна керамічна писанка – унікальна та розписана вручну. На дизайн цьогорічної колекції майстрині надихалися птахами з найвідоміших світових театральних п'єс.

"Щороку ми обираємо тему для наших писанок. Я вже давно хотіла створити колекцію, натхненну театральним мистецтвом. І нарешті цю мрію вдалося втілити в життя", – додає Ліко Чихладзе.

Грузинські майстрині часто розписують керамічні яйця на замовлення. Утім, кажуть, переважно працюють, коли є натхнення. Під час розроблення дизайну покладаються лише на власну фантазію. А от єдиними неодмінними умовами для писанкарства майстрині вважають чисті думки й відкрите до людей серце.

Вероніка Орєхова, "5 канал"

Попередній матеріал
Найдорожчий за останні кілька років: у скільки обійдеться українцям великодній кошик
Наступний матеріал
Забужко: "Квартал 95" за стилем і манерою – це московський шоу-бізнес
Loading...

Відмовилася малювати для Сталіна і підкорила серце Пікассо: історія художниці-самоучки з українського села

92-річна зірка Інтернету: як пенсіонерка з Китаю здійснила свою мрію – сюжет

Коронавірусне мистецтво: японець створює сценки із масок і туалетного паперу

Художник Іван Марчук отримав "зірку" в центрі Києва

Мексиканець створює витвори мистецтва з яєчні

Дівчина створює на своєму тілі оптичні ілюзії, у які неможливо не повірити