Простір для "сонячних" дітей
Простір для "сонячних" дітей 5 канал

День людей із синдромом Дауна: як на Луганщині жінка створила простір для "сонячних" дітей

Читайте по-русски
Зараз клуб відвідують вже 10 дітей

21 березня – Міжнародний день людей з синдромом Дауна. Цей день відзначають, щоб привернути увагу суспільства до проблем сонячних людей. А їх – чимало. У Сєвєродонецьку на Луганщині є клуб "Ми разом". Його заснувала мама дівчинки із синдромом. Нині його відвідують 10 молодих людей. Більше розкаже дізнавалася журналістка "5 каналу".

Цей клуб заснувала Аліна Тимощенко, мама сонячної дівчини Поліни. Малою вона відвідувала Центр соціальної реабілітації, коли Поліні виповнилось 19, двері туди для неї закрили. Тому Аліна вирішила, власними силами створити особливий простір для доньки та таких, як вона.

"У місті 3600 людей з інвалідністю та в місті нічого немає. Ніякого простору, де вони б могли збиратися. Хоча б подивитися фільм, тому більшість сидить вдома. А це сильно впливає психічно. Це депресія, коли ти нікому не потрібен і не можеш себе реалізувати", – каже керівниця клубу "Ми разом" Аліна Тимощенко.

Клуб організували на базі місцевого центру дитячої творчості. Молодь тут вчать образотворчого мистецтва, комп'ютерної грамоти, грати в шашки, співати.

"Вони, дійсно, дуже веселі, дуже завзяті. Вони можуть до кожного з нас в кабінети прийти, видати завдання навіть мені, щоб в закладі було все добре. Тому ми прислухаємося, все виконуємо і дуже їх любимо", – розповідає директорка Сєвєродонецького центру дитячої та юнацької творчості Аліна Костиря.

Нині клуб готує виставу "Білий клоун" про ставлення суспільства до особливих людей. У головній ролі – Поліна Невечеря – донька Аліни. Синдром Дауна – не вирок, каже мама Поліни. Вона ні на мить не пожалкувала, що 23 роки тому не дослухалась до шокуючих порад лікарів.

"Дільничний лікар до мене прийшла і прямим текстом сказала, навіщо вона вам потрібна? Залиште її! Віддайте до будинку маляти, а ви собі ще народите", – пригадує Аліна Тимощенко.

Мама ще одного вихованця клубу розповідає, 16 років тому діагноз сина пролунав, як вирок.

"Коли у нас народився Ваня, я запитала у лікарів, яка це буде дитина? Вони картинку показали і все", – додає мама вихованця клубу "Ми разом" Людмила Дерев'янко.

Нині Іван навчається в 9 класі. Ходить у звичайну школу, займається за індивідуальною системою. Від держави отримує пенсію у понад 2 тисячі гривень. Та батьки скаржаться, що виховання і соціалізація дітей лише на їх плечах. І запевняють, що люди з синдромом Дауна здатні на більше, якщо ними займатись з раннього дитинства.

"Хотіла б, щоб вони були б більше серед людей. На якусь роботу. Хоч на найпростішу. Вони дуже відповідальні. Якщо він знає, що потрібно закрити шафку, він її закриє. Якщо йому скажеш, що так не треба, він ніколи не смухлюет! Завжди буде робити як треба", – додає Людмила Дерев'янко.

Іван хоче стати співаком. Любить пісні Олега Винника і має заповітну мрію.

"Я хочу гармошку! Гармошку і Балалаечку. Я тоді буду грати і співати", – відмічає вихованець клубу "Ми разом" Іван Дерев'янко.

Поки немає інструмента, Іван з друзями вчиться танцювати. Вони вже перемогли на декількох всеукраїнських конкурсах. Планували подорожувати та поки триває карантин – учасники гуртка відшліфовують навички, і запевняють, підкорять ще не одну сцену.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
У столиці пролунав Дзвін Гідності на честь Героя Небесної Сотні
Наступний матеріал
Прем'єра українською: сенсаційний фільм-розслідування "Лукашенко. Золоте Дно"
Loading...

"Роман" 8-річної блогерки із 13-річним підлітком: як коментують експерти та мати дитини

Підозрюваного вже судили за ґвалтування дитини: що наразі відомо про вбивство 7-річної дівчинки з Херсонщини

Вбивство 7-річної Марії Борисової: що про підозрюваного розповідають односельці

Приятелював із батьком: у поліції розповіли про підозрюваного у вбивстві 7-річної Марії Борисової

Батьки знали, але доньці не допомогли: на Житомирщині чоловік ґвалтував свою похресницю

Убивство 7-річної дівчинки на Херсонщині: підозрюваний намагався вчинити самогубство – поліція