Дональд Трамп
Дональд Трамп 5 канал

Трамп закликав притягнути до відповідальності Китай через поширення коронавірусу – як минув перший день 75-ї сесії Генасамблеї ООН

Читайте по-русски
Генсек Гутерреш попросив припинити вогонь у гарячих точках

Сьогодні розпочалися щорічні дебати на рівні глав держав та урядів країн ООН ювілейної, 75-ї сесії Генеральної асамблеї. У своїй промові генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликав країни припинити вогонь у гарячих точках. Вперше у штаб-квартирі не присутні лідери країн – через коронавірус транслюють лише відеозаписи промов. Напередодні ж у Нью-Йорку відбулося урочисте засідання з нагоди 75-річчя ООН. Слово мав і президент України Володимир Зеленський. Ключові тези виступів перших осіб збирали журналісти "5 каналу". 

Без перших осіб, численних делегацій і натовпів журналістів у фойє. По-незвичайному тихо у штаб-квартирі ООН розпочалася 75-та робоча сесія Генеральної асамблеї. Вперше за всю історію вона відбувається в онлайн-форматі. Через пандемію, в "зеленій залі" лише по одному представнику від кожної країни-учасниці. Обов'язковий масковий режим та соціальна дистанція. Коронавірус змінив не лише організаційну частину зустрічі, а й став провідною темою. 

"Я закликаю міжнародну спільноту докласти зусиль, щоб під егідою Ради Безпеки досягнути глобального припинення вогню до кінця року. У нас є 100 днів. Час іде. Світ потребує тиші, щоби зупинити всі гарячі конфлікти. Але водночас мусимо зробити все, щоби уникнути нової "холодної війни". Ми бачили, як тільки країни йдуть кожна у своєму напрямку, вірус розповсюджується в різні боки. Тож мусимо бути солідарні. Популізм та націоналізм не змогли подолати вірус – навпаки, погіршують ситуацію", – заявив Гутерреш.

Шукати виходу з епідемічної кризи лідери будуть уже за тиждень, каже генсек. Для цього організовує віртуальну зустріч, де обговорять фінансову підтримки в епоху пандемії. Проблему коронавірусу не оминув увагою і американський президент Дональд Трамп. Як і решта 192-є глав держав та урядів країн-учасниць, він записав відеовиступ. У пандемії глава Білого дому, вже традиційно, звинуватив Китай і закликав ООН покарати країну за поширення коронавірусу у світі.

"75 років після закінчення Другої світової війни та заснування ООН ми знову ведемо масштабну боротьбу. Ми зійшлися в запеклій битві з невидимим ворогом – китайським вірусом, який забрав численні життя у 188-ми країнах. Ми переможемо вірус, закінчимо пандемію і розпочнемо нову еру нечуваного процвітання, співпраці та миру. Але на шляху до світлого майбутнього ми повинні притягнути до відповідальності країну, яка випустила цю чуму у світ, – Китай", – сказав Трамп. 

Лідер Піднебесної в боргу не залишився – закликав американського президента не політизувати хворобу, а навпаки – об'єднати зусилля для перемоги над нею. Зокрема, й співпрацювати з ВООЗ, із якої Штати вийшли цього літа. Тоді Дональд Трамп звинуватив організацію в неспроможності запобігти пандемії та назвав її "маріонеткою Китаю".

"Зараз світ потребує солідарності та співпраці, а не протистояння. Ми повинні збільшувати взаємну довіру, а не поширювати політичний вірус", – заявив президент Китаю Сі Цзіньпін.

Про міжнародну співпрацю говорив і український президент. На дебатах він виступатиме в середу 23 вересня. Поки ж звернувся до світових лідерів під час урочистого засідання з нагоди 75-ї річниці ООН. Володимир Зеленський нагадав країнам-учасницям про хворобу, не менш небезпечну за коронавірус – російську агресію.

"75 років тому заснування ООН стало символом того, що людство мало б вивчити трагічний урок Другої світової війни. Але окупація Криму та збройна агресія Росії на Донбасі довели, що цей урок залишився невивченим. Це війна не лише в Україні – це війна в Європі. Це не просто замах на суверенітет незалежної держави. Це спроба повернутися до розподілу сфер впливу", – сказав Володимир Зеленський. 

Дебати глав держав та урядів триватимуть у стінах ООН до 30 вересня. Опісля Генеральна асамблея повернеться до роботи у межах 75-ї сесії. На ній, зокрема, повинні розглянути і питання ситуації на тимчасово окупованих територіях України. 

Христина Катарина, "5 канал"

Попередній матеріал
До послаблення карантину готові лише два регіони України
Наступний матеріал
Президент Європейської Ради йде на карантин – саміт ЄС перенесли на 1 жовтня
Loading...

Євросоюз у Генасамблеї ООН засудив мілітаризацію Росією окупованого Криму – заява

Північно-балтійські країни підтримали Україну в ООН та засудили російську агресію

Нова стара дипломатія: чим "прославилась" та який курс обрала Україна на міжнародній арені – сюжет

Генасамблея ООН підтримала резолюцію щодо захисту прав людини в окупованому Криму

Генасамблея ООН розглядає проєкт резолюції щодо захисту прав людини в окупованому Криму – відео

В ООН 19 країн голосували проти деокупації Криму – список