Володимир Зеленський в ООН
Володимир Зеленський в ООН president.gov.ua

75-та сесія Генасамблеї ООН: Гуттереш говорив про досягнення, а Зеленський про незасвоєні уроки і Росію

Читайте по-русски
Через коронавірус уперше в історії вони відбуватимуться віртуально. Лідери понад 190 країн записали свої виступи заздалегідь

Ювілейна 75-та сесія Генеральної Асамблеї ООН триває у Нью-Йорку. Сьогодні, 22 вересня, на її полях стартують дебати на рівні глав держав та урядів. Через коронавірус уперше в історії вони відбуватимуться віртуально.

Лідери понад 190 країн записали свої виступи заздалегідь. У зал Генеральної Асамблеї пустять лише по одному дипломату від кожної держави-учасниці. Вони повинні дотримуватися дистанції та бути в масках. 

Напередодні ювілейну сесію Генасамблеї відкрив глава ООН – Антоніу Гуттереш. Найбільшим досягненням організації за 75 років назвав уникнення Третьої світової війни. А основними пріоритетами на майбутнє – підтримку діалогу на рівні урядів і громадських активістів та захист екології.

"Ідеали ООН – мир, справедливість, рівність і гідність – це дороговкази до кращого світу. Але організація, якою ми знаємо її сьогодні, виникла лише після невимовних страждань. Відданість міжнародному співробітництву та верховенству права настала після двох світових воєн, мільйонів смертей і жахів Голокосту. Але ця відданість таки дала плоди. Ми уникли Третьої світової війни, якої багато хто боявся. Ще ніколи в сучасній історії ми не мали так багато мирних років без військового протистояння могутніх держав. Це велике досягнення, яким можуть пишатися держави-учасниці та яке ми всі маємо зберегти", – наголосив Гуттереш.

Учасниці Генасамблеї також ухвалили ювілейну декларацію. У ній зобов'язалися будувати такий світ після пандемії, у якому пануватимуть рівність, співпраця та піклування про планету.

Президент України Володимир Зеленський виступатиме на головній трибуні в середу, 23 вересня. Водночас у своєму відеозверненні до учасників 75-ї сесії Генасамблеї ООН він заявив, що Росія прагне повернутися до поділу на сфери впливу у світі, продовжуючи окупацію Криму й агресію на сході України.

Агресивні дії РФ показали, що людство так і не засвоїло уроків Другої світової війни, наголосив глава держави. І нагадав, що 75 років тому, країни-засновниці ООН відмовилися від суперечок, щоби жити в мирі та повазі до державних кордонів і верховенства права. Президент України закликав усі країни світу повернутися до повного впровадження цілей та принципів Статуту Організації Об'єднаних націй.

"Світ, у якому ми живемо сьогодні, так само складний, як і 75 років тому. Мир і процвітання залишаються цінностями, за які люди проливають кров у різних куточках планети. За 75 років людство підкорило найзухваліші вершини, занурилося в глибини, полетіло в космос і за допомогою сучасних технологій навіть може проводити засідання ООН дистанційно. Тож чи не здатні ми зупинити агресію та війни? Чи потребуємо ще більше кривавих уроків, щоби переосмислити своє існування на цій планеті? Пандемія коронавірусу стала шоком для всього світу. Ми повинні використати цей попереджувальний знак, щоби зупинити суперечки й об'єднати зусилля для досягнення реальних проривних результатів", – зауважив Зеленський.

Нагадаємо, раніше офіційна представниця управління Верховного комісара ООН з прав людини Елізабет Тросселл повідомила, що на Росії лежить відповідальність за забезпечення водними ресурсами жителів окупованого Криму.

Попередній матеріал
Під час навчань загорівся полігон "Південь": до гасіння залучили літаки, танки та вертоліт – відео
Наступний матеріал
В ОП не знайшли підстав для присвоєння звання Героя України загиблому морпіху Журавлю – Порошенко
Loading...

Кислиця розповів подробиці резолюції ООН, співавтором якої стала Україна

ООН затвердила резолюцію щодо боротьби з коронавірусом

Генасамблея ООН: Україну підтримала більшість країн, засудивши російську агресію

Євросоюз у Генасамблеї ООН засудив мілітаризацію Росією окупованого Криму – заява

Північно-балтійські країни підтримали Україну в ООН та засудили російську агресію

Генасамблея ООН підтримала резолюцію щодо захисту прав людини в окупованому Криму