Смоленська трагедія
Смоленська трагедія zamach.eu

Смоленська авіакатастрофа: у труні Леха Качинського виявили фрагменти тіл інших людей

  У Генпрокуратурі Польщі з цього приводу сказали: "Польща претендує на статус впливової країни НАТО, тому не коментуватимемо те, як повелися з президентом"

  Ексгумація тіла президента Польщі Лєха Качинського, що загинув у Смоленській катастрофі 2010 року, засвідчила наявність у його труні частини тіл ще двох людей. Про це повідомив заступник генпрокурора Польщі Марек Пасьонек на прес-конференції у четвер, 1 червня, передає "Укрінформ".

  "У труні президента Лєха Качинського виявлено фрагменти тіл двох інших людей... Польща претендує на статус впливової країни НАТО, тому не коментуватиму те, як повелися з президентом", – зазначив Пасьонек.

  За його словами, від листопада минулого року було проведено ексгумацію 27 тіл жертв Смоленської авіакатастрофи, ще шість планують провести цього місяця. І вже з вересня – після двомісячної перерви – продовжать ексгумувати тіла загиблих. Загалом до кінця року прокуратура планує провести ще 26 вилучень останків жертв катастрофи з поховань. Відповідний процес польське слідство планує завершити у квітні 2018 року.

  Як повідомляють у Генпрокуратурі Польщі, попри те, що наразі паталогоанатоми акцентують увагу на генетичних дослідженнях, слідство пильно досліджує головне питання, а саме "з'ясування причини і механізму загибелі людей".

  На нинішньому етапі слідства прокуратура однаковою мірою розглядає всі версії катастрофи. 

  За словами Пасьонека, рішення про ексгумацію 83 жертв катастрофи було непростим, однак обґрунтованим. Зокрема, польське слідство зважає на суттєві помилки в російській медичній документації, відсутність фотодокументації та інші причини.

  Як відомо, останнім часом було оприлюднено інформацію про наявність у трунах 5 жертв аварії фрагментів тіл багатьох людей.

  Нагадаємо, у грудні 2016 року під час ексгумацій жертв Смоленської авіакатастрофи виявили підміну тіл. А от у листопаді торік слідство встановило, що Росія на 90% збрехала щодо експертиз тіл загиблих у катастрофі.

  Довідка: на світанку 10 квітня 2010 року поблизу військового аеродрому "Північний" у Смоленську розбився літак Ту-154М, яким польська державна делегація прямувала на відзначення 70-ї річниці Катинського злочину. У катастрофі загинули всі 96 осіб, які перебували на борту літака, серед яких було президентське подружжя Леха та Марії Качинських, а також представники політичної, військової, релігійної еліти Польщі, громадські активісти.

  Попередній матеріал
  Очільник Мін'юсту: Чітко встановлені особи, які керували захопленням Криму Росією
  Наступний матеріал
  Авто-ТОП: які марки машин найпопулярніші серед українців
  Loading...

  "Вибух, що знищив літак": Польське слідство виявило нові приголомшливі факти щодо Смоленської катастрофи

  Міністр оборони Польщі про Смоленську катастрофу: Російські диспетчери завели літак у пастку

  Смоленська катастрофа: під час ексгумації слідство виявило підміну тіл