Смоленська трагедія
Смоленська трагедія zamach.eu

Смоленська трагедія: Росія на 90% збрехала щодо експертиз тіл загиблих у катастрофі

  Відтак, у Польщі було прийняте рішення щодо ексгумації всіх тіл жертв страшної аварії Ту-154

  Надана Росією документація щодо проведення судмедекспертиз тіл загиблих під час Смоленської катастрофи на 90% містить помилки. Про це під час прес-конференції заявив заступник генпрокурора Польщі Марек Пасьонек, передає "Укрінформ".

  "Судмедексперти, які працювали при ексгумаціях, виявили помилки в 90% документації з Росії (щодо судмедекспертиз тіл загиблих)", – повідомив Пасьонек.

  Він додав, що цим пояснюється рішення прокуратури провести ексгумацію тіл усіх загиблих у катастрофі до кінця 2017 року.

  За словами представника генпрокуратури Польщі, до кінця цього року буде проведено ексгумацію 10 тіл загиблих у катастрофі, зокрема президентського подружжя Качинських. Після проведення ексгумацій судмедексперти у кожному випадку матимуть кілька днів на детальне вивчення тіл за допомогою сучасних приладів та методів дослідження, зокрема комп’ютерної томографії, а потім чотири місяці на підготовку відповідної оціночної документації.

  Як зазначив голова групи прокурорів у Смоленському слідстві Марек Кучинський, в результаті проведення ексгумацій можна очікувати на підтвердження інформації про підміну тіл у могилах.

  Читайте такожСмоленська трагедія: комісія розповіла шокуючі факти про фальсифікації з боку РФ

  У Польщі також наголошують, що слідство не виключає жодної з версій причин катастрофи, включно із замахом. Водночас, виявлення тротилу чи інших вибухових речовин на тілах загиблих не буде першочерговим завданням.

  "Cудмедекспертиза має встановити причини смертей, механізм загибелі. Це абсолютно пріоритетні справи. Якщо нашою метою є реконструкція перебігу подій, то з точки зору надійності усі ці дії необхідно провести", – констатував Пасьонек.

  Заступник генпрокурора також зазначив, що метою слідства є зібрати максимально можливу доказову базу. Наразі ж частина доказової бази перебуває у росіян, які є "складними партнерами" для діалогу. Тривають переговори польської та російської сторони задля просування у розслідуванні трагедії.

  Наразі за словами прокурора Кшиштофа Шварца, польська сторона хоче інвентаризувати розбитий Ту-154М, який Росія донині відмовляється передавати полякам, і звернеться найближчим часом з приводу цього до росіян.

  "Це нам дозволить зорієнтуватися, чим ми володіємо, чим володіє російська сторона, оскільки ми насправді не знаємо, в якому стані цей літак, які елементи цього літака є в наявності", – констатував прокурор.

  Як відомо, на світанку 10 квітня 2010 року поблизу військового аеродрому "Північний" у Смоленську розбився літак Ту-154М, яким польська державна делегація прямувала на відзначення 70-ї річниці Катинського злочину. У катастрофі загинули всі 96 осіб, які перебували на борту літака, серед яких було президентське подружжя Леха та Марії Качинських, а також представники політичної, військової, релігійної еліти Польщі, громадські активісти.

  Цього року під час розслідування трагедії експертами було виявлено новий аудіозапис.

  Попередній матеріал
  Клінтон виступила із промовою після поразки на виборах – відео
  Наступний матеріал
  НАБУ перевірятиме кандидатів до Верховного Суду України
  Loading...

  Смоленська трагедія: стало відомо, коли Польща почне ексгумацію тіл

  Смоленська трагедія: комісія розповіла шокуючі факти про фальсифікації з боку РФ

  Розслідування катастрофи Ту-154М під Смоленськом: знайдено новий аудіозапис

  Польща планує ексгумувати останки всіх жертв Смоленської катастрофи, заплановані збори спецкомісії