Смоленська трагедія
Смоленська трагедія zamach.eu

Смоленська трагедія: стало відомо, коли Польща почне ексгумацію тіл

  Внаслідок аварії загинули всі, хто був на літаку, серед них – президентське подружжя Леха та Марії Качинських

  Першу ексгумацію тіл жертв Смоленської катастрофи можуть провести вже 14 листопада. Про це у п’ятницю повідомляє Польське Радіо з посиланням на RMF FM.

  Як повідомляється, у цей день планується відкрити поховання президентського подружжя. 14 листопада цьогоріч тимчасово буде закритий вхід на Вавель у Кракові, де спочивають колишній президент Польщі та його дружина.

  Потому останки у супроводі поліції мають перевезти до Кафедри судової медицини (Collegium Medicum) Яґеллонського університету.

  "Там, за нашими даними з прокуратури, відразу мають почати детальне вивчення останків з використанням найсучаснішого обладнання – мова йде, зокрема, про просторове радіологічне відтворення тіл, а також про взяття різного роду зразків", – повідомили джерела.

  Крім того, планується взяти тест ДНК. Після проведення відповідних процедур та отримання результатів, президентську пару планують знову поховати.

  Дивіться також: Смоленська трагедія: комісія розповіла шокуючі факти про фальсифікації з боку РФ

  На другу половину листопада запланована також ексгумація тіл ще щонайменше 4 жертв авіакатастрофи у Варшаві та Любліні.

  Як повідомили у RMF FM з посиланням на інформацію слідчих, "проведення усіх 83 ексгумацій тіл планують провести до кінця 2016 року".

  Натомість, як зазначається, державна прокуратура Польщі не коментує цю інформації. Речниця відомства Ева Бялік лише зазначила: " Ми не коментуємо інформацію, що не виходить від прокуратури".

  Нагадаємо, у вересні стало відомо, що Польща планує ексгумувати останки всіх жертв Смоленської катастрофи, заплановані збори спецкомісії.

  Як відомо, на світанку 10 квітня 2010 року поблизу військового аеродрому "Північний" у Смоленську розбився літак Ту-154М, яким польська державна делегація прямувала на відзначення 70-ї річниці Катинського злочину. У катастрофі загинули всі 96 осіб, які перебували на борту літака, серед яких було президентське подружжя Леха та Марії Качинських, а також представники політичної, військової, релігійної еліти Польщі, громадські активісти.

  Восени цього року у Польщі заявили про серйозні фальсифікації у попередніх звітах щодо Смоленської трагедії.

  Попередній матеріал
  Невдалий штурм бойовиків: Міноборони повідомило про численні втрати окупантів
  Наступний матеріал
  У Туреччині звільнили український теплохід – МЗС

  Смоленська трагедія: комісія розповіла шокуючі факти про фальсифікації з боку РФ

  Польща планує ексгумувати останки всіх жертв Смоленської катастрофи, заплановані збори спецкомісії

  Розслідування Смоленської катастрофи: у Польщі заявили про серйозні фальсифікації у попередніх звітах

  Розслідування катастрофи Ту-154М під Смоленськом: знайдено новий аудіозапис