смоленська катастрофа
смоленська катастрофа en.avia.pro

Польща планує ексгумувати останки всіх жертв Смоленської катастрофи, заплановані збори спецкомісії

  У березні цьогоріч Польща відновила розслідування Смоленської трагедії, у якій загинуло президентське подружжя Леха та Марії Качинських

  У Польщі планують ексгумувати останки всіх жертв Смоленської катастрофи, за винятком тих, які слідство вже дослідило. Відповідне рішення прийняла спеціальна група слідчих Крайової Прокуратури, очолювана заступником генерального прокурора Марка Пасьонка.

  Як зазначається, до роботи спеціальної групи будуть залучені додаткові експерти. Як повідомила RMF FM прес-секретар Крайової Прокуратури Єва Бялик, "налагоджені контакти з відомими науковими центрами в Європі для проведення додаткових досліджень і експертиз". Водночас поки невідомо, про які саме центри йдеться.

  Наразі прокуратура не розкриває списки і послідовність ексгумації. Проте, за неофіційною інформацією видання, принаймні чотири родини вже поінформували про такі плани.

  Крім того, стало відомо, що сьогодні, 13 вересня, у Варшаві збереться смоленська спецкомісія, котра розслідує причини катастрофи під Смоленськом, що сталася 10 квітня 2010 року. Така інформація з'явилась на сайті "Польського радіо". Однією із тем наради буде поява нових доказів, про які ще до початку засідання заявив голова спецкомісії Вацлав Берчинський.

  Зокрема, він розповів, що члени комісії отримали нові докази від Агентства внутрішньої безпеки Польщі. Голова ствердив, що наданий звукозапис "повністю відрізняється" від тих плівок, що були у розпорядженні комісії раніше.

  Крім того, за його словами, нові докази свідчать про те, що екіпаж був введений в оману диспетчерами вежі контролю за польотами. Згідно із документами, переданими Агентством внутрішньої безпеки, диспетчери надали екіпажеві президентського літака невірну інформацію про відстань від початку злітної смуги. На думку голови спецкомісії, це могло вплинути на посадку лайнера.

  "Ці записи можуть дозволити польським слідчим перекваліфікувати статті. Звинувачення може почути ще одна особа з російської сторони", - заявив Берчинський.

  Як стало відомо, зустріч із родинами загиблих призначена на середу, 14 вересня, а прес-конференція – на четвер, 15 вересня.

  Нагадаємо, 7 березня цьогоріч в Польщі відновили розслідування Смоленської авіакатастрофи.

  Як відомо, на світанку 10 квітня 2010 року поблизу військового аеродрому "Північний" у Смоленську розбився літак Ту-154М, яким польська державна делегація прямувала на відзначення 70-ї річниці Катинського злочину. У катастрофі загинули всі 96 осіб, які перебували на борту літака, серед яких було президентське подружжя Леха та Марії Качинських, а також представники політичної, військової, релігійної еліти Польщі, громадські активісти.

  Попередній матеріал
  Офіцер 122-го батальйону ЗСУ – про ситуацію на передовій
  Наступний матеріал
  Тристороння контактна група закликала сторони до дотримання режиму припинення вогню

  Розслідування катастрофи Ту-154М під Смоленськом: знайдено новий аудіозапис

  "Смоленська трагедія": Знайдено нові записи розмов польського екіпажу

  У Міноборони Польщі заявили, що звіт щодо Смоленської катастрофи було сфальсифіковано - ЗМІ

  Польща має намір залучити НАТО до передачі Росією останків літака "Смоленської трагедії"