смоленська катастрофа
смоленська катастрофа en.avia.pro

Розслідування Смоленської катастрофи: у Польщі заявили про серйозні фальсифікації у попередніх звітах

  Раніше спецкомісія повідомила про те, що у слідства з'явився новий аудіозапис, який спростовує попередню інформацію

  У Польщі заявили, що у попередніх звітах розслідування катастрофи Ту-154 під Смоленськом зафіксовані серйозні фальсифікації. Про це заявив глава польської підкомісії, що займається розслідуванням Смоленської трагедії, Вацлав Берчиньский, передає УНІАН.

  "Ми можемо сказати, що значна частина фактів у попередніх звітах була фальшивкою", - повідомив Берчиньский.

  Як відомо, 13 вересня у Варшаві відбулись збори смоленської спецкомісії, котра розслідує причини катастрофи Ту-154. Однією з тем наради анонсували появу нових доказів, про які ще до початку засідання заявив голова спецкомісії Вацлав Берчинський. Йдеться зокрема про те, що у вересні цього року під час розслідування експертами було виявлено новий аудіозапис.

  За даними комісії, наданий звукозапис "повністю відрізняється" від тих плівок, що були у розпорядженні слідства раніше. За словами Берчинського, з запису випливає, що диспетчери дали членам екіпажу невірну інформацію про відстань до початку смуги. Комісія вважає, що це могло вплинути на спробу посадити літак і на катастрофу, що сталася.

  "Ці записи можуть дозволити польським слідчим перекваліфікувати статті. Звинувачення може почути ще одна особа з російської сторони", - заявив Берчинський 13 вересня.

  Як відомо, на світанку 10 квітня 2010 року поблизу військового аеродрому "Північний" у Смоленську розбився літак Ту-154М, яким польська державна делегація прямувала на відзначення 70-ї річниці Катинського злочину. У катастрофі загинули всі 96 осіб, які перебували на борту літака, серед яких було президентське подружжя Леха та Марії Качинських, а також представники політичної, військової, релігійної еліти Польщі, громадські активісти.

  Попередній матеріал
  Держбюджет-2017: Кабмін передбачив видатки на проведення Євробачення
  Наступний матеріал
  У середмісті Одеси перед матчем Ліги Європи футбольні фани влаштували бійку, є постраждалі
  Loading...

  Польща планує ексгумувати останки всіх жертв Смоленської катастрофи, заплановані збори спецкомісії

  Розслідування катастрофи Ту-154М під Смоленськом: знайдено новий аудіозапис

  "Смоленська трагедія": Знайдено нові записи розмов польського екіпажу

  Польські ЗМІ оприлюднили нові подробиці Смоленської авіакатастрофи