Окупований Крим
Окупований Крим http://www.art-center.ru

Очільник Мін'юсту: Чітко встановлені особи, які керували захопленням Криму Росією

Захопленням Криму керував теперішній "віце-прем'єр" ОРДО

Міністр юстиції Павло Петренко розповів, що тепер чітко встановлені особи, які керували захопленням Криму Росією. Про це він повідомив на прес-конференції, передає УП.

"Ми відтворили хронологію захоплення Російською Федерацією Криму за датами та локаціями", – заявив він. За словами голови Мін'юсту, операція щодо захоплення як півострова, так й інших територій України таємно готувалась десятиліттями, зокрема, у ФСБ РФ.

Петренко розповів: "Нами встановлено зі свідчень й завдяки іншим доказам, які ми зібрали і подали в ЄСПЛ, конкретний перелік посадових осіб РФ, які здійснювали координацію захоплення Криму, керували цією операцією, і цей список ще не вичерпаний, оскільки ми збираємо нові докази".

Петренко повідомив, що координацією всіх заходів безпосередньо на території Криму займався Володимир Антюфєєв, колишній "міністр безпеки" Придністров'я, а з літа 2014 – "віце-прем'єр ДНР з питань держбезпеки", "чистий кадровий співробітник спецслужб Російської Федерації".

Очільник Мін'юсту також назвав й інші посади і прізвища зі списку:

– міністр оборони РФ Шойгу;

– його заступники Панков і Булгаков;

– начальник Генштабу РФ Герасимов;

– заступник головнокомандувача Військово-Морського флоту РФ Федотенков;

– заступник командувача Південного військового округу РФ Турченюк;

– командувач Чорноморського флоту РФ Вітко;

– начальник берегових військ ЧФ РФ Остриков.

Як повідомляв 5.UA, 26 лютого 2017 року в Україні відзначили День кримськотатарського спротиву російській окупації. Цими днями в Україні відбудуться заходи до третьої річниці окупації російськими агресорами території Автономної Республіки Крим. 

Нагадаємо, у ніч з 26 на 27 лютого 2014 року Кремль увів у дію силовий варіант захоплення Криму. Російські спецпризначенці захопили й заблокували Верховну раду Криму та Раду міністрів Криму. На вимогу загарбників до парламенту прийшла частина депутатів, що проголосувала за проведення референдуму щодо розширення автономії Криму. Згодом вулиці міст і магістральні дороги півострова заповнили російські війська. "Зелені чоловічки" захопили адміністративні будівлі, взяли в облогу гарнізони Збройних сил України, захопили морські порти й аеропорти. 1 березня 2014 року Рада Федерацій РФ підтримала звернення президента Росії про дозвіл на застосування ЗС РФ на території України. Згодом в березні 2014 року пройшов "референдум", на якому буцімто 96,77% висловилися за приєднання Криму до Росії. Країни Заходу не визнають анексію Криму і ввели низку економічних санкцій проти РФ.

Попередній матеріал
Петренко: Україна почала стягувати з "Газпрому" перші суми штрафу
Наступний матеріал
Смоленська авіакатастрофа: у труні Леха Качинського виявили фрагменти тіл інших людей
Loading...