зелені чоловічки
зелені чоловічки Фото lenta.ru

Військова прокуратура взялася за розслідування нереалізованої операції з вигнання "зелених чоловічків" із Криму

Розслідування проводиться в рамках загальної справи про захоплення Криму в 2014 році

Головна військова прокуратура почала розслідування обставин операції, про яку в інтерв'ю УП 12 квітня 2017 року розповів начальник Генштабу Віктор Муженко. Операція планувалася під час подій в Криму у 2014 році, коли туди зайшли "зелені чоловічки". Про це повідомляє "Українська правда".

Про початок розслідування свідчить рішення судді Печерського райсуду Бортницької від 13 квітня, яким військовій прокуратурі надано доступ до певних документів Генерального штабу. Розслідування проводиться в рамках загальної справи про захоплення Криму.

"Досудовим розслідуванням встановлено, що 12.04.2017 у ЗМІ опубліковано інтерв'ю службових осіб Генштабу, у якому міститься інформація про факти складання та спроби використання у 2014 році задуму, відповідно до умов якого вчинялись дії, спрямовані на використання військової авіації і, як наслідок, проведення десантної операції на території АР Крим для деокупації останньої від Збройних Сил Російської Федерації", – йдеться в рішенні суду, який наводить обґрунтування прокурорів.

В ухвалі суду в частині, де прокурори мотивують своє прохання, наголошується: "Поряд з цим, у вказаному інтерв'ю зазначено, що задум не реалізовано у зв'язку з перешкодами, штучно створеними окремими посадовими особами Міністерства оборони України".

На думку прокурорів, у зазначених документах можуть міститись відомості, що підлягають доведенню у кримінальному провадженні, у зв'язку з чим виникла необхідність отримати доступ до документів, які перебувають у Генеральному штабі ЗСУ за період з 24.02.2014 по 10.03.2014.

Йдеться про рішення начальника Генштабу ЗСУ та Міноборони, розпоряджень, планів операцій та навчань, наказів, задумів, бойових розпоряджень, директив щодо їх проведення та реалізації, а також скасування, листування між РНБО, Генштабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України, Адміністрацією Президента, Кабінетом Міністрів України, міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, правоохоронними органами і іншими військовими формуваннями, стосовно здійснення деокупації АР Крим.

Зазначені документи мають гриф обмеження доступу. У судовому засіданні слідчий Роман Заяць посилався на достатність підстав вважати, що у вказаних документах містяться відомості, які мають суттєве значення для встановлення всіх обставин у кримінальному проваджені. Суддя задовольнив клопотання. І дозволив виїмку документів, у тому числі матеріальних та магнітних носіїв секретної інформації, а саме рішень начальника Генштабу ЗСУ та Міноборони і згаданих у клопотанні прокурора установ. Строк дії ухвали триває місяць.

Нагадаємо, 10 квітня 2017 року Муженко розповів виданню УП про планування операції, яка могла б не допустити або ускладнити захоплення російськими військовими степової частини Криму. За його словами, тодішній начальник Генштабу Куцин підписав відповідні розпорядження. Однак після відвідування засідання РНБО на чолі з Турчиновим (який був головою ВР і в.о. президента на той час – Ред.), вони відмовились від проведення операції.

"Ці розпорядження, підписані рукою начальника Генштабу генерала Михайла Куцина, і досі є – вони зберігаються у цій теці з відповідним грифом "таємно", – зазначав Муженко.

Разом із тим, Турчинов в інтерв'ю УП заявив, що про планування операції йому не повідомляли.

Як повідомляв 5.UA, 26 лютого 2017 року в Україні відзначили День кримськотатарського спротиву російській окупації. Цими днями в Україні відбудуться заходи до третьої річниці окупації російськими агресорами території Автономної Республіки Крим. 

Нагадаємо, у ніч з 26 на 27 лютого 2014 року Кремль увів у дію силовий варіант захоплення Криму. Російські спецпризначенці захопили й заблокували Верховну раду Криму та Раду міністрів Криму. На вимогу загарбників до парламенту прийшла частина депутатів, що проголосувала за проведення референдуму щодо розширення автономії Криму. Згодом вулиці міст і магістральні дороги півострова заповнили російські війська. "Зелені чоловічки" захопили адміністративні будівлі, взяли в облогу гарнізони Збройних сил України, захопили морські порти й аеропорти. 1 березня 2014 року Рада Федерацій РФ підтримала звернення президента Росії про дозвіл на застосування ЗС РФ на території України. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

У Санкт-Петербурзі відбулась акція "Крим - це Україна!" – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Євробачення-2017: скільки коштуватимуть виступи українських артистів у перервах конкурсу
Наступний матеріал
Українські жінки вражають: Дроти тролейбуса можна поправляти красиво

В анексованому Криму стартував "мертвий" курортний сезон – фоторепортаж

У Криму силовики затримали двох громадських активістів

Згадати все: В окупованому Севастополі з нагоди дня народження Леніна приймали в партію і комсомол

Окупаційна влада Криму відмовилася виконати рішення Гаазького суду і скасувати заборону Меджлісу

"Після шторму танкер розколовся надвоє": що розповів порятований моторист з екіпажу "Героїв Арсеналу"

У військовій прокуратурі повідомили подробиці вбивства жінки-медика на Яворівському полігоні