Акція під посольством РФ
Акція під посольством РФ 5 канал

Три роки окупації Криму: під посольством РФ у Києві активісти утворили символічну "прірву"

25-го числа кожного місяця активісти приходять під посольство Росії, щоб спитати, куди поділися зниклі на території півострова

За останні три роки в окупованому Криму зникли 43 людини. Правозахисна організація "Крим-SOS" зібрала дані про мешканців півострова, яких затримала окупаційна влада, і тепер місце їх перебування невідоме, передає "5 канал".

Йдеться переважно про активістів, членів Меджлісу, що не боялися висловлюватися проти анексії Росією Криму. Їхні імена друзі та знайомі пишуть на плакатах і виходять на публічні акції, щоб привернути увагу до долі цих людей насамперед міжнародних правозахисних організацій.

25-го числа кожного місяця активісти приходять під посольство Росії, щоб спитати, куди поділися зниклі на території півострова. Це вже вдесяте, коли вони в такий спосіб висловлюють своє обурення свавіллям окупантів.

Дату активісти обрали невипадково. 25 травня торік у Бахчисараї невідомі викрали кримського татарина Ервіна Ібрагімова. Він був членом Всесвітнього комітету кримських татар. У день викрадення прямував до суду над членами Меджлісу в Судаку. Відтоді про нього нічого невідомо, як і про решту зниклих, таблички з іменами яких тримають учасники акції.

Акція під посольством РФ
Акція під посольством РФ5 канал

Сьогодні, 25 квітня, вони намалювали перед посольством Росії символічну прірву. Вони пояснюють, що прірва – це система російської влади, яка діє як в Україні, так і на своїй території.

"Вася просто був активним патріотом у Севастополі і після Майдану там залишався, не побоявся висловлювати свою думку і про СБУшників, які зрадили Батьківщині", – згадує зниклого товариша Руслан Гуцул.

Акція під посольством РФ
Акція під посольством РФ5 канал

Зазначимо, що викрадають на півострові не лише кримських татар. У квітні 2014 року Руслан утратив зв'язок із другом, з яким брали участь у проукраїнських акціях у Криму. Спроби знайти його самотужки результатів не дали.

"Міліцію запитували, але вони про нього нічого не знали. Подзвонили до тих людей, де він раніше квартиру винаймав, вона ніби каже – от я сумку підготувала, чекаю щоб він зайшов, але він не звертався", - розповідає друг зниклого Василя Черниша Руслан.

Вже у травні зібрані свідчення та останні дані про місцеперебування зниклих активісти " Крим-SOS" передадуть міжнародним правозахисним організаціям. Вони уже не вперше залучають до пошуків Червоний хрест і Раду ООН із прав людини. Чого вимагатимуть небайдужі та чи повернуться додому зниклі на півострові мешканці – дивіться в сюжеті:


Дар'я Феденко, Олександр Фенько, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Санкт-Петербурзі відбулась акція "Крим - це Україна!" – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Міноборони розповіли про нові провокації бойовиків за участі "міфічної української ДРГ"
Наступний матеріал
Голова Луганської ВЦА розповів подробиці відключення світла у "ЛНР"
Loading...
На адмінмежі з окупованим Кримом відбулися антитерористичні навчання українських прикордонників – відео

На адмінмежі з окупованим Кримом відбулися антитерористичні навчання українських прикордонників – відео

У Росії після побиття помер автор фільму про кримінальні зв'язки Путіна

У Росії після побиття помер автор фільму про кримінальні зв'язки Путіна

Двоє кримських татар, арештованих у Бахчисараї, вийшли на свободу

Двоє кримських татар, арештованих у Бахчисараї, вийшли на свободу