Смоленська авіакатастрофа
Смоленська авіакатастрофа https://smolensk.glavny.tv

"Зв'язки з ФСБ": Польська контррозвідка підготувала надсекретну заяву щодо Смоленської катастрофи

  Проведені раніше експертизи показали, що під час організації польоту до Смоленська відбулись порушення також з боку Служби військової контррозвідки Польщі

  У справі Смоленської авіакатастрофи до польської прокуратури скеровані нові заяви. Про це повідомив голова Служби військової контррозвідки Польщі Пйотр Бончек, передає "Польське радіо".

  Водночас Бончек зауважив, що детальнішу інформацію з цього приводу надати не може. "Заява є надсекретною і стосується організації візиту до Смоленська. Вона містить також інформацію про контакти й співпрацю Служби військової контррозвідки з Федеральною службою безпеки. Завтра має відбутися слухання екс-прем’єра Польщі Дональда Туска у цій справі", – розповів співрозмовник видання.

  За словами Бончека, найважливішими залишаються питання про діяльність служб (Служби контррозвідки та ФСБ) перед візитом, його безпеку, вжиті заходи, а також дії служби після катастрофи, починаючи з квітня 2010 року до осені 2015 року.

  "Можна з упевненістю стверджувати, що період після 10 квітня був поворотним моментом у діяльності Служби військової контррозвідки. Якщо раніше контакти з ФСБ були службовими і дипломатичними, то після 10 квітня вони перетворилися на співпрацю, що нагадує союз", – констатував він.

  "Маємо службу (ФСБ), до якої входять колишні співробітники НКВС, КДБ і які мають підтримку всієї адміністрації Росії, а з іншого боку – Службу військової контррозвідки, яка намагається розширити співпрацю з ФСБ за будь-яку ціну", – зазначив Бончек.

  Як повідомив голова служби контррозвідки, багато експертиз, проведених упродовж попередніх років, показали, що під час організації польоту до Смоленська відбулися порушення не тільки з боку Бюро урядової охорони та Міністерства закордонних справ, але також Служби військової контррозвідки Польщі. 

  Нагадаємо, 3 квітня цьогоріч у прокуратурі Польщі заявили, що в РФ свідомо спровокували Смоленську катастрофу. А згодом експерти встановили, що на борту судна Ту-154 перед катастрофою ймовірно, стався вибух термобаричного заряду.

  Як повідомляв 5.UA, Польща подасть скаргу до Гаазького трибуналу проти РФ у справі Смоленської катастрофи.

  Попередній матеріал
  Підозрюваний у теракті в Санкт-Петербурзі відмовився від свідчень: "Моя участь є, але непряма"
  Наступний матеріал
  Імовірного спільника кілера Вороненкова затримували за 8 днів до вбивства політика, але відпустили – журналіст
  Loading...

  Міністр оборони Польщі про Смоленську катастрофу: Російські диспетчери завели літак у пастку

  У прокуратурі Польщі заявили, що в РФ свідомо спровокували Смоленську катастрофу

  Смоленська трагедія: Польські слідчі рушать до РФ для особистого огляду уламків літака Ту-154