У справі Смоленської авіакатастрофи до польської прокуратури скеровані нові заяви. Про це повідомив голова Служби військової контррозвідки Польщі Пйотр Бончек, передає "Польське радіо".
Водночас Бончек зауважив, що детальнішу інформацію з цього приводу надати не може. "Заява є надсекретною і стосується організації візиту до Смоленська. Вона містить також інформацію про контакти й співпрацю Служби військової контррозвідки з Федеральною службою безпеки. Завтра має відбутися слухання екс-прем’єра Польщі Дональда Туска у цій справі", – розповів співрозмовник видання.
За словами Бончека, найважливішими залишаються питання про діяльність служб (Служби контррозвідки та ФСБ) перед візитом, його безпеку, вжиті заходи, а також дії служби після катастрофи, починаючи з квітня 2010 року до осені 2015 року.
"Можна з упевненістю стверджувати, що період після 10 квітня був поворотним моментом у діяльності Служби військової контррозвідки. Якщо раніше контакти з ФСБ були службовими і дипломатичними, то після 10 квітня вони перетворилися на співпрацю, що нагадує союз", – констатував він.
"Маємо службу (ФСБ), до якої входять колишні співробітники НКВС, КДБ і які мають підтримку всієї адміністрації Росії, а з іншого боку – Службу військової контррозвідки, яка намагається розширити співпрацю з ФСБ за будь-яку ціну", – зазначив Бончек.
Як повідомив голова служби контррозвідки, багато експертиз, проведених упродовж попередніх років, показали, що під час організації польоту до Смоленська відбулися порушення не тільки з боку Бюро урядової охорони та Міністерства закордонних справ, але також Служби військової контррозвідки Польщі.
Нагадаємо, 3 квітня цьогоріч у прокуратурі Польщі заявили, що в РФ свідомо спровокували Смоленську катастрофу. А згодом експерти встановили, що на борту судна Ту-154 перед катастрофою ймовірно, стався вибух термобаричного заряду.
Як повідомляв 5.UA, Польща подасть скаргу до Гаазького трибуналу проти РФ у справі Смоленської катастрофи.