смоленська катастрофа
смоленська катастрофа en.avia.pro

Смоленська трагедія: Польські слідчі рушать до РФ для особистого огляду уламків літака Ту-154

  Майже сім років поспіль Росія відмовляється передати Польщі уламки літака, мотивуючи це веденням слідства в РФ

  Польські слідчі мають намір поїхати до Росії, аби інвентаризувати уламки президентського літака Ту-154М, що зазнав аварії під Смоленськом. Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на місцеве радіо RMF.FM.

  "Прокуратура готує подання до Росії у справі виїзду польських слідчих до Смоленська. Йдеться про можливість доступу до уламків розбитого президентського літака і його інвентаризації", – йдеться в повідомленні.

  Як зазначається, група, що проводитиме слідство у цій справі, планує сфотографувати окремі уламки літака, описати їх і позначити.

  "Прокурори мають наміть взяти з собою до Росії спеціальне обладнання. Фахівці хочуть зрозуміти, в якому стані уламки літака, з чим польська сторона має справу як з доказом (у слідстві)", – зазначили в Польщі.

  Додамо, що Росія уже майже сім років відмовляється передати Польщі уламки літака Ту-154М, мотивуючи це веденням слідства в РФ.

  Як інформував 5.UА 27 лютого цьогоріч, Польща подасть скаргу до Гаазького трибуналу проти РФ у справі Смоленської катастрофи.

  Нагадаємо, у грудні 2016 року під час ексгумацій жертв Смоленської авіакатастрофи виявили підміну тіл. А от у листопаді торік слідство встановило, що Росія на 90% збрехала щодо експертиз тіл загиблих у катастрофі.

  Як відомо, на світанку 10 квітня 2010 року поблизу військового аеродрому "Північний" у Смоленську розбився літак Ту-154М, яким польська державна делегація прямувала на відзначення 70-ї річниці Катинського злочину. У катастрофі загинули всі 96 осіб, які перебували на борту літака, серед яких було президентське подружжя Леха та Марії Качинських, а також представники політичної, військової, релігійної еліти Польщі, громадські активісти.

  Попередній матеріал
  Викрито підрозділи ЗС РФ, які воювали на Донбасі у 2014-2015 роках – інфографіка
  Наступний матеріал
  "Ще один факт присутності ЗС РФ": СБУ знайшла в АТО залишену під час відступу ворожу зброю

  Смоленська катастрофа: під час ексгумації слідство виявило підміну тіл

  Смоленська трагедія: Відтворено останні секунди польоту Ту-154М

  Смоленська трагедія: Росія на 90% збрехала щодо експертиз тіл загиблих у катастрофі