budapestbeacon.com

Санкції та позбавлення голосу в Раді ЄС: Європарламент підтримав ідею покарати Угорщину

  Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан запевняє, що таким чином Євросоюз мститься Будапешту за відмову приймати біженців, відповідно до системи квот

  Під час голосування, більшість членів Європарламенту підтримала застосування статті 7 Лісабонської угоди проти Угорщини. Зокрема, вона передбачає порядок введення санкцій проти країн-учасниць за грубі порушення принципів ЄС. За повідомленням Deutsche Welle, це перший випадок в історії ЄС, коли євродепутати звернулися до статті 7. Уряд Віктора Орбана звинувачують у придушенні незалежних ЗМІ, атаках проти неурядових організацій, усуненні з посад незалежних суддів. Про це повідомляє "УНІАН".

  Підтримка рішення стосовно застосування статті 7 в Європарламенті не передбачає негайного запровадження покарань. Для цього необхідна підтримка лідерів 28 країн-учасниць ЄС. На цьому етапі можуть виникнути проблеми, а саме: Польща може заступитися за Угорщину. Проте, Європарламент фактично відкрив шлях до обкладання Угорщини санкціями і тимчасового позбавлення її права голосу в Раді ЄС. Тож сьогоднішнє рішення повинно стати суворим попередженням для країни, що їй не слід далі порушувати цінності союзу.

  Віктор Орбан наголосив, що таким чином Євросоюз мстить Будапешту за відмову приймати біженців, відповідно до системи квот.

  Як повідомляв 5.UA, 27 квітня у Брюсселі мало пройти засідання Північноатлантичної ради на рівні глав МЗС союзників. Українська сторона планувала провести в рамках зустрічі засідання Комісії Україна-НАТО. Всі союзники, а також Міжнародний секретаріат Альянсу підтримали ініціативу, натомість офіційний Будапешт її ветував.

  Попередній матеріал
  У Києві помер відомий музикант
  Наступний матеріал
  У Запоріжжі маршрутка провалилася в наскрізну діру на мосту

  Палата представників США ухвалила закон про введення санкцій проти виконавців і замовників кібератак

  Клімкін: Угорщина пішла на поступки і змінить назву посади уповноваженого по Закарпаттю

  ЄС вкотре закликає РФ звільнити Сенцова

  Відлуння справи Скрипалів: набрали чинності нові санкції США проти Росії

  ЄС закликає РФ звільнити Сенцова та інших політв'язнів

  Трамп окреслив умови для скасування санкцій проти Росії