Білорусь
Білорусь zaxid.net

"Руського миру" не боїмося: у Білорусі порушили чутливе "мовне питання"

Читайте по-русски
Йдеться про захист власної ідентичності, кажуть білоруські урядовці

Національна мова – одна з основ самоідентифікації будь-якого народу, тому в країні потрібно культивувати білоруську мову та "захищати свою ідентичність". Утім, робити це потрібно, уникаючи тиску. Таку думку висловив держсекретар Ради безпеки Білорусі Станіслав Зась, передає TUT.by.

"Якщо ми говоримо про захист своєї ідентичності, ми повинні культивувати одну з її основ – мову. Культивувати, пропагувати, застосовувати – про це йдеться", – зазначив політик.

Він також констатував: молодь Білорусії починає повертатися до білоруської мови, використовувати її в побуті. Це дає змогу білорусам "зміцнюватися як нація і як народ".

Водночас Станіслав Зась каже, що "насаджувати білоруську мову" не варто. Потрібно зробити так, аби вона стала модною і популярною.

"Не ресурсом якимось адміністративним, зобов'язуючи або продавлюючи. Треба стимулювати, заохочувати, створювати умови, щоб застосування мови розширювалося", – вважає Зась.

Відповів держсекретар Ради безпеки Білорусі і на запитання, чи не боїться місцева влада популяризувати білоруську мову, зважаючи на досвід України. Зась запевнив: не бояться й просуватимуть національні інтереси і надалі. Насамперед – почнуть із пропагування мови в інформаційному просторі.

"Щоб у тих самих ЗМІ звучала білоруська мова, наші пісні, наше мистецтво пропагувалося. І щоб люди, діти, припустимо, вважали модним наш білоруський національний костюм", – розповів політик.

Дивіться також фотогалерею:

День Незалежності по-білоруськи: як Мінськом танки та трактори рушили – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Слідом за мостом: у столиці капітально відремонтують станцію метро "Шулявська"
Наступний матеріал
Сюжет на "Росія-24": у ЗСУ підтвердили, що прапорщик переїхав на окупований Донбас
Loading...