Лукашенко і Путін
Лукашенко і Путін відкриті джерела

"Для мене незалежність – поняття відносне": заяви Лукашенка після зустрічі з Путіним

Народам РФ та Білорусі варто "готуватися у своїй свідомості", ставити перед собою цілі, які уряд країн реалізовуватиме, каже Лукашенко

У п'ятницю, 15 лютого, білоруський лідер Олександр Лукашенко провів переговори з президентом РФ Володимиром Путіним. Зустріч проходила у російському Сочі. Говорили сторони про "важливі питання білорусько-російських відносин", зокрема – можливість інтеграції країн. Про це повідомляє УНІАН.

За результатами зустрічі Лукашенко заявив: для нього суверенітет Білорусі – "це ікона, це святе", хоча президент готовий до інтеграції настільки, наскільки цього захочуть народи двох країн.

"Я висловлю свою думку, думаю, мій колега і мій друг погодиться з цим: ми готові настільки йти далеко в єднанні, об'єднанні наших зусиль, держав і народів, наскільки ви готові. Слухайте, ми завтра можемо об'єднатися вдвох, у нас проблем немає. Але чи готові ви, росіяни і білоруси, на це? Питання. Тому це треба адресувати питання до себе. Наскільки ви готові, настільки ми будемо виконувати вашу волю. Якщо не готові – яка б не була потужна Росія і величезна, вона сьогодні не в змозі нав'язати волю комусь. Тим більше ми, але нам це й не потрібно", – заявив президент Білорусі.

Відтак, каже Лукашенко, білорусам та росіянам потрібно "готуватися у своїй свідомості", ставити перед собою цілі, які уряд країн реалізовуватиме.

Водночас, поділився білоруський лідер і власними міркуваннями щодо незалежності й суверенітету країн.

"Для мене незалежність – це поняття відносне, суверенітет – все, що в межах. Ніхто, ніколи жодна держава – прикладом тому Китай є – вони ніколи не говорять про суверенітет, тому немає у нас проблеми з суверенітетом, навіть у цьому контексті не обговорюємо цих проблем", – підкреслив Лукашенко.

При цьому, каже президент Республіки Білорусь, зараз потрібно виходити з того, що "сьогодні є дві держави". 

"Ви знаєте, як вони утворилися, не ми з президентом (Росії Володимиром Путіним – ред.) були ініціаторами розвалу тієї держави, у нас однакова позиція з цього питання. Так сталося, що дві держави", – додав він.

І наостанок, Лукашенко зауважив: "Ви би послухали сьогодні наших міністрів, Ви би за них пораділи: ми взагалі не розійшлися. Я, чесно кажучи, коли вони доповідали, подумав: а якщо взяти Україну, теж слов'янську державу, то подивіться, який величезний розрив за кілька років утворився. А ми розмовляємо однією мовою і розуміємо однаково проблеми".

Як інформував 5.UA, через термінову зустріч з президентом РФ Лукашенко в останню мить відмовився від участі в Мюнхенській конференції. Натомість – білоруський лідер рушив до Сочі, де мав особисту розмову з Путіним. 

Дивіться також фотогалерею: 

Військова техніка РФ прибуває до Білорусі - фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Півсотні мін по українських захисниках – як бійці ООС відповідають на ворожий вогонь
Наступний матеріал
Білий дім схвалив збільшення допомоги Україні до $700 мільйонів
Loading...