Нагірний Карабах
Нагірний Карабах Міністерство оборони Вірменії

Рік тому розпочалися активні бойові дії: в Азербайджані вшанували пам'ять всіх загиблих у боях за Нагірний Карабах

Читайте по-русски
За підрахунками, загинуло понад 2 тисячі військових

Рік тому рвонуло на Кавказі. Азербайджан та Вірменія розпочали активні бойові дії за Нагірний Карабах. Цей конфлікт жеврів довгих 30 років. Сторони постійно обвинувачували одна одну у провокаціях та обстрілах. Сідали за стіл переговорів і намагалися владнати питання політично, але в кінці-кінців заговорили гармати. Азербайджанська армія, яка була краще озброєна і підготовлена, за 44 дні боїв звільнила 7 районів Карабаху, які вважала окупованими. 10 листопада Вірменія, за посередництва Москви, підписала мирну угоду. Сьогодні у першу річницю закінчення цієї війни у Баку та інших містах країни пройшли паради, марші, мітинги. Як це було, бачила журналістка "5 каналу".

День пам’яті в Азербайджані розпочався з молитов у храмах по всій країні. У день початку масштабних бойових дій за Нагірний Карабах азербайджанці вшановують пам’ять усіх загиблих у цій війні, яка тривала 44 дні. Центральні вулиці міста перекриті. На будинках майорять державні стяги. Ними ж прикрашені автомобілі та вітрини магазинів. Промову президента Ільхама Алієва люди дивляться по телевізору в кафе або просто серед вулиці через свої гаджети.

"Сьогодні ми ще раз схиляємо голови перед світлою пам'яттю наших героїв-шехидів, які загинули у Другій Карабаській війні. Ця війна – наша славетна історія. Ця перемога назавжди залишиться в історії, а наші герої залишаться в наших серцях", – зазначив президент Азербайджану Ільхам Алієв.

Опівдні все місто завмирає. Загальнонаціональна хвилина мовчання. За кілька секунд тиші машини починають сигналити. А водії виходять з авто і вшановують загиблих воїнів. На центральній площі починається хода армійців. У руках вони тримають фотографії своїх загиблих побратимів. На вулицях азербайджанської столиці зустрічаємо багато ветеранів – учасників Другої Карабаської війни.

"Я записався добровольцем ще до початку бойових дій. Всю війну пройшов зі своїм піхотним підрозділом. Був поранений, але втік зі шпиталю назад на фронт до хлопців. Для мене це велика честь – бути учасником цих бойових дій. І якщо потрібно буде ще, я захищатиму свою землю", – каже учасник Другої Карабаської війни Ельнур Агаджамов.

Учасник Другої Карабаської війни Мамед наголошує: "У мене величезне відчуття радості, що ми повернули Карабах. Карабах – це Азербайджан".

Вшанувати загиблих та подякувати своїм військовослужбовцям вийшли і містяни.

"Ми вдячні за те, що нарешті повернули свої землі. Ми довго цього чекали. І з першого дня війни ми підтримували наших військових. Прийшли підтримати і подякувати їм і сьогодні", – підсумував житель Баку Хайям.

Під час боїв за Нагірний Карабах Азербайджан повернув під власний контроль 7 районів. У 44-денній війні, за офіційними даними, загинуло більш як 2 тисяч азербайджанських військових.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, Азербайджан "5 канал"

Дивіться також: "Все зруйновано і розкрадено": як Азербайджан розбудовує відвойовані території Карабаху

Попередній матеріал
Чому в Україні ростуть ціни на хліб за рекордного врожаю пшениці – сюжет
Наступний матеріал
Незабаром буде оприлюднено перелік осіб, які незаконно приватизовували земельні ділянки – міністр
Loading...

"Володь, ти смердиш, як свиня": експосол Азербайджану облаяв Жиріновського та росіян – відео

"Все зруйновано і розкрадено": як Азербайджан розбудовує відвойовані території Карабаху

На кордоні Вірменії та Азербайджану сталося загострення – є загиблі і поранені

В Азербайджані запроваджують обов'язкову вакцинацію для медиків, освітян, держслужбовців та бізнесу

"Здорове тіло – здоровий дух": у Києві провели змагання з боротьби серед дітей та юнаків

Азербайджан заявив про обстріл із території Вірменії