oleg-aliyev.livejournal.com

Путін запропонував Зеленському домовитися про спільне громадянство для українців і росіян – подробиці

Читайте по-русски
24 квітня офіційна Москва запровадила спрощену процедуру видачі російських паспортів на території ОРДЛО

Президент Російської Федерації Володимир Путін розраховує домовитися з Володимиром Зеленським з питання надання громадянам України російського громадянства. Про таке повідомляє "Новое время" з посиланням на федеральне російське інформагенство.

Зазначається, що Путін назвав "дуже хорошою" заяву обраного президента України про готовність видавати українські паспорти громадянам Росії.

"Це свідчить про те, що ми домовимося, напевно, тому що у нас є багато спільного", – сказав Путін. Він пояснив, що має на увазі спільність росіян та українців.

Президент РФ сказав: "Я багато разів наголошував, що українці і росіяни – братські народи, і навіть більше того. Я взагалі вважаю, що це один народ. І якщо у нас буде спільне громадянство, від цього тільки виграють і росіяни, і українці", – сказав Путін.

Нагадаємо, президент РФ заявив, що в уряді РФ думають над тим, щоб надавати громадянство в спрощеному порядку не тільки жителям "ЛНР" і "ДНР", але і всім українцям. У відповідь на заяву президента РФ Володимир Зеленський заявив, що Україна буде "надавати українське громадянство представникам всіх народів, які страждають від авторитарних і корумпованих режимів. У першу чергу – росіянам, які сьогодні страждають чи не найбільше".

Як повідомляв 5.UA, 24 квітня офіційна Москва запровадила спрощену процедуру видачі паспортів на території окремих окупованих районів Донецької та Луганської областей України. Відповідний указ підписав президент РФ Володимир Путін. В документі говориться, що жителі окупованих територій України – Донецької та Луганської областей – мають право отримати російське громадянство за спрощеною процедурою. Зокрема, їм не потрібно отримувати дозвіл на тимчасове проживання і посвідку на проживання.

На думку українського МЗС, це "продовження агресії і втручання в наші внутрішні справи". Очільник МЗС назвав це новим "паспортним" етапом окупації Донбасу та закликав українських громадян на окупованих Росією територіях не отримувати російські паспорти. Німеччина, Франція, Польща, Бельгія, Велика Британія, Італія, Нідерланди та Швеція заявили, що вважають указ Путіна про видачу російських паспортів жителям окупованого Донбасу підривом суверенітету України, порушенням Мінських домовленостей і приводом для глобального занепокоєння. Країни ЄС закликали Росію утриматися від подібних дій, що ставлять під загрозу імплементацію Мінських домовленостей і перешкоджають повному відновленню контролю українського уряду над окупованими територіями.

Попередній матеріал
"Інформаційний день" на "5 каналі" – відео
Наступний матеріал
"Ніколи більше не повернемося до Росії": Порошенко гостро відреагував на ідею Путіна про спільне громадянство
Loading...