Українські війська, ймовірно, залишають Курську область через наступ російських сил, повідомляє Forbes.
Два тижні тому елітна російська група безпілотників порушила українські лінії постачання. 25 лютого серія точних ударів вивела з ладу десятки транспортних засобів на основній дорозі до Суджі. Це місто слугувало головною базою для десятитисячного українського угруповання, яке контролювало значну, але швидко скорочувану територію в Курській області на заході росії.
"Це був день, коли ви почали хвилюватися про Курськ", – зазначив незалежний аналітик Ендрю Перпетуа.
Через два тижні основна частина українських підрозділів, зокрема найбоєздатніші бригади, організовано евакуювалася з Курська і повернулася на територію України.
"Моїм друзям вдалося покинути Курськ, уникнувши оточення. Прикро, що до цього дійшло. Але це те, що є", – повідомило в понеділок одне з українських джерел.
Український наступ у Курській області в серпні призвів до швидкого захоплення сотень квадратних миль території. Проте закріпитися на стратегічно важливих рубежах не вдалося. Просування на північ зупинили російські контратаки біля села Погребки, а на сході українські війська зіткнулися з 12 тис. солдатів із Північної Кореї.
Попри перевагу росіян у співвідношенні три до одного, українці змогли утримати свої позиції, використовуючи мінні загородження, безпілотники та артилерію для відбиття атак.
Одним із таких епізодів став штурм російської 155-ї окремої морської піхотної бригади в середині лютого. Її колона, що рухалася назустріч українській 47-й механізованій бригаді під червоним прапором СРСР, потрапила у ретельно підготовлену "зону вбивства".
Частина техніки підірвалася на мінах, іншу – знищили дрони та артилерія. Один із російських військових, вибравшись із пошкодженого бронетранспортера, зробив кілька кроків по снігу, впав і вибухнув, коли дрон влучив у нього.
"Гасимо всі спроби противника просунутися на Курщині", – заявили у 47-й механізованій бригаді.
Президент України Володимир Зеленський, прагнучи до продовження переговорів щодо припинення вогню, вивчав варіант обміну територіями.
"Ми поміняємо українську територію на російську", – сказав Зеленський.
Політичний тиск із Вашингтона
Проте адміністрація президента США Дональда Трампа, яка прихильна до росії, ускладнила ситуацію для Києва, не дозволивши українським дипломатам брати участь у переговорах між Вашингтоном і москвою.
28 лютого Трамп і віцепрезидент Джей Ді Венс у Білому домі висловили критику на адресу Зеленського, звинувачуючи його в недостатній вдячності за попередню допомогу США. Зазначається, що Венс раніше голосував проти цієї допомоги, коли обіймав посаду сенатора.
Після цієї зустрічі Трамп зупинив військову підтримку України та заморозив обмін розвідувальними даними. Тим часом у Курській області діяла елітна російська група "Рубікон", яка спеціалізувалася на безпілотниках. Дрони цієї групи змогли обходити українське радіоглушіння.
Унаслідок цього дороги до Суджі були заблоковані знищеною українською технікою, а російська авіація завдала ударів по мостах на кордоні, ускладнюючи відступ.
Учора головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський заявив:
"Загрози навколо наших підрозділів у Курській області немає".
Проте він не підтвердив, що українські війська залишаться там.
"Підрозділи вживають своєчасних заходів для маневру на вигідному рубежі оборони", – додав він.
Це може свідчити про можливий відхід українських бригад із Курська, що ставить під сумнів перспективу повернення цієї території в обмін на вигідне припинення вогню.
Нагадаємо, аналітики проєкту DeepState повідомляють про просування російських військ у Курській області рф, зокрема на сході міста Суджа, де окупанти закріплюються та стягують додаткові сили.
Дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.