"Сіра" зона Курської операції. Що відбувається на російській території і на прикордонні Сумщини? Як багато українців вірять у те, що ворог зупиниться на тій частині землі, яку встиг окупувати? І про майбутню оборону Європи, яку обговорюють у Парижі. Більше про події 1112-го дня Великої війни дивіться в огляді від журналіста "5 каналу" Олексія Пасака.
Суджа "сіріє"
Аналітики проєкту DeepState фіксують подальше просування російських загарбників. "Сірої" зони, в якій фактичний контроль не має жодна зі сторін, більшає щодня. росіяни вмикають військово-політичну пропаганду.
За день після заяви головкома ЗСУ Олександра Сирського про роботу в операційній зоні "Курськ" – тепер і міністерство нападу федерації звітує про появу генералів у гарячій зоні фронту.
Втім, поки що на рівні начальника російського Генштабу.
Переконують, що Валерій Герасімов особисто перевірив виконання бойових завдань. І, вочевидь, ці завдання мають на меті не лише повернення Курщини.

Ворог продовжує тиснути на Сумське прикордоння
В Державній прикордонній службі України кажуть, що в такий спосіб росіяни хочуть оточити позиції ЗСУ в Курській області. Невеликі штурмові групи щодня прориваються на територію України, але їх ліквідовують.
"Звісно, що ворог і раніше, і зараз намагається, в тому числі, зайти на територію України для того, щоб покращити якісь положення щодо своїх дій щодо штурмів наших позицій. По Сумщині це, можливо, ворог виношує плани оточити наше угрупування по Курщині. Їхня основна задача – це максимально зайти на нашу територію, накопичитися, і в подальшому, коли будуть уже сили, розширювати зону бойових дій вже по нашій території. Але всі ті групи, які заходять на територію України, знищуються нашими воїнами", – запевнив речник ДПСУ Андрій Демченко.

Передумов для оточення Сил оборони України немає
Прикордонники нагадують про оцінку ситуації головкомом. Українські військові незмінно мають довіру населення. Але кому точно не довіряють українці, то це країні-агресорці. Фактично всі 87% опитаних вважають, що росія не зупиниться на вже окупованих територіях. Про це йдеться в новому досліджені Київського міжнародного інституту соціології.
66% українців впевнені, що москва ставить на меті повну ліквідацію української державності. 14% міркують, що кремль хоче захопити всі або більшість територій, щоб встановити там проросійське політичне керівництво. І лише 7% опитаних вважають, що ворог задовольниться самими лише окупованими частинами сходу та півдня.

Міністри в Парижі
Про війну, мир і майбутнє – розмови у вівторок точилися не лише в Саудівській Аравії. У Парижі зібралися міністри оборони понад 30 країн. Ключова тема – перспективи миротворчого контингенту, який має стримати росіян у разі укладеного перемир'я. Адже попередній досвід доводить: москва одразу забуває про власні обіцянки.
"Починаючи з 2008 року, ми бачили російську стратегію в дії. Режими припинення вогню, яких не дотримувалися, незрозумілі параметри безпеки. Сьогодні мова йде про те, якими ми хочемо себе бачити. Це також обмірковування, якою має бути армія України в майбутньому. Ми повинні працювати на основі того, що першою гарантією безпеки залишається українська армія. Ми відмовимося від будь-якої форми демілітаризації України, і першочерговим обов'язком армій європейського континенту має бути спроможність української армії не лише на наступний рік, а на наступні 5, 10, 15 років", – наголосив міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню.

І поки миротворці перебувають лише на примарному етапі планування, ЗСУ продовжують щоденну і складну роботу. Бій точиться на всіх напрямках. Зокрема, і на Сіверському. В оперативно-тактичному угрупованні "Луганськ" повідомили про відбиття масованого штурму ворога. Знищено та підбито зо два десятки бойових броньованих машин, три танки і легкий транспорт ворога. До лав противника вже не стануть понад півтори сотні окупантів.
Олексій Пасак, "5 канал"
Також дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.
Другий тиждень рейду на Курщині: який вигляд має кордон – фото








