Придбане за "брудні" гроші: у Британії в українських чиновників можуть конфіскувати майно

  Британські правоохоронці тепер можуть розпочати розслідування, якщо є підозра, що активи у понад 50 тисяч фунтів стерлінгів отримані законним шляхом

  Відпочинок, навчання дітей чи лікування українських можновладців може стати предметом розслідування у Великобританії. Там набрав чинності закон, який вимагає пояснювати походження коштів, повідомляє DW.

  Закон, що вступив у силу 31 січня, передбачає спрощення процедури притягнення до відповідальності колишніх та нинішніх чиновників та високопосадовців, у тому числі і з України, за трату "кругленьких" сум невідомого походження на території королівства.

  Британські правоохоронці тепер можуть розпочати розслідування, якщо є підозра, що активи у понад 50 тисяч фунтів стерлінгів отримані законним шляхом.

  При цьому підозрювана особа має довести законність своїх активів. "Політично значимими особами" вважаються політики, у тому числі депутати різних рівнів, колишні та діючі держслужбовці, а також високопосадовці державних підприємств.

  Дія закону також поширюється і на пов'язаних з цими "політично значимими особами" людей, зокрема на родичів та помічників. Фактично це презумпція винуватості і саме власник нерухомості, банківських рахунків чи іншого майна, яке викликає підозри з боку контролюючих органів Великобританії, зобов'язаний довести законність походження коштів", - повідомляє видання.

  Якщо особа не зможе цього довести, то майно конфіскують.

  "Далі ці активи можуть потрапити як у бюджет британської корони, так і до іншої країни, якщо вона доведе, що кошти на це майно були здобуті незаконним шляхом, тобто покаже судове рішення щодо певної особи та її участі у корупційних схемах", - пояснює виконавчий директор антикорупційної організації Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.

  Попередній матеріал
  Пікетувальники перекрили пункт пропуску "Рава-Руська": що відбувається на кордоні
  Наступний матеріал
  Херсонський суд заґратував "екс-заступника міністра спорту" окупованого Криму

  В НАБУ розслідують ще одне провадження проти екс-міністра екології

  До акваторії Чорного моря увійшов британський ракетний есмінець

  "Недоторканні судді": Роман Бочкала прокоментував процес боротьби з корупцією в Україні

  Суд щодо голови Держаудитслужби: Гаврилова заявляє про тиск з боку НАБУ

  До незаконної видачі закордонних паспортів масово причетні співробітники ДМС

  5 канал - трансляція наживо