Автошколи, ПДР
Автошколи, ПДР
5 канал

Склав чи не склав: чи "збивають" у львівських автошколах гроші за водійське

2,5 тисячі гривень хабара треба додатково сплатити в автошколі, аби успішно здати на права. Інакше, запевняють львівські активісти, на екзамені у МРЕО завалять, щоби таки спонукати майбутнього водія дати гроші

Звісно, і у МРЕО, і в автошколах це категорично спростовують. А от львівські патрульні копи просто констатують: рівень знань і дотримання водіями правил дорожнього руху вкрай низький. 

"Нам в автошколі одразу сказали, що самостійно ні теоретичний екзамен у МРЕО, ні практичний – навіть внутрішній – в автошколі ми не здамо", – розповідає один з львів'ян.

Гроші на хабарі в автошколі збирали в усіх, розповідає і Марія. Вона рік тому успішно склала іспит на водійська права. Не приховує: довелося заплатити. Але не показує обличчя і не називає автошколи, бо боїться кримінального переслідування та помсти.

"Завдання складені так, щоб завалити всіх. Тому ми здавали старості по дві з половиною тисячі гривень", – каже Марія.

Натомість Юлія Шлиян після навчання на автокурсах самостійно склала іспити з правил дорожнього руху та основи водіння. Жодних хабарів, запевняє, не давала. Але під час свого навчання чула про побори, які вимагали від слухачів.

"Про гроші почали говорити в середині курсу. Казав безпосередньо інструктор. Це було 2300 гривень: 300 грн – на внутрішній іспит і дві тисячі – у МРЕО, за теорію і за практику водіння", – розповідає Юлія Шлиян.

Автошколи, ПДР

В автошколі, де навчалася Юлія, запевняють: закиди про побори – брехня. Мовляв, своїм слухачам дають лише ґрунтовні знання.

"Я працюю тут десятий рік, і з першого дня я займався лише підготовкою водіїв. Лише щоб вони мали відмінні знання", – переконує викладач автошколи Михайло Галетій.

Активісти громадської ініціативи стверджують: 90% усіх відвідувачів львівських автошкіл дають хабарі, які надходять до сервісного центру. Саме цей орган у структурі МВС видає водійські посвідчення.

"Сума хабара становить 2300 грн в автошколі. З них дві тисячі – в сервісний центр, тобто дві тисячі помножити на 40 чи 50 людей, які дають хабар. Це 80 000 або 100 000 грн на один сервісний центр", – каже громадський активіст Святослав Літинський.

Вимагають хабар – звертайтеся до правоохоронців. Саме так у сервісному центрі реагують на обвинувачення активістів.

"Ми працюємо над тим, щоб фактів корупції взагалі не було. Якщо вони є, ми радимо людям повідомляти у відповідні органи. Ми задекларували, що всі процеси – як практичні, так і теоретичні іспити – записуватимуть на відео", – заявив речник регіонального сервісного центру МВС у Львівській області Ярослав Альохін.

Водночас, львівські копи скаржаться, що багато водіїв не знають правил дорожнього руху або не дотримуються їх.

"Коли ми рухаємося із ввімкненими проблисковими маячками червоного та синього кольору, нас не пропускають. Водії подають звукові сигнали, не знаючи про те, що у місті подача сигналу заборонена", – перелічує прогалини автовласників у ПДД інспектор патрульної поліції Роман Кліщ.

Натомість, громадські активісти закликали повідомляти їм про факти вимагання грошей в автошколах. Обіцяють передавати цю інформацію правоохоронцям.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею: 

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Гумконвой" РФ привіз на Донбас військове устаткування – розвідка
Наступний матеріал
Неспокійне Широкине: бійці АТО розповіли, навіщо ворог робить "прострілку"