Дороги
Дороги 5 канал

"Відпустити гальмо": де в Києві можна буде рухатися швидше за 50 км/год

Від 1 січня в українських містах рухатися із швидкістю за 50 км/год – зась. Цього вимагають зміни до ПДР, однак деякими вулицями таки можна буде мчати до 80 км/год. То чи не марними були такі нововведення – з'ясовували журналісти "5 каналу"

У Харкові не всім водіям зменшення швидкості до вподоби. Попри це, вони переконують, що правил дотримуються. Хоча і додають: є окремі дороги, де можна їздити жвавіше. 

"Ну от хто їздить 50 км/год? Нехай краще камери поставлять! Швидкісний режим 60 км/год+ 10 треба зробити, але не всюди. Водії мають бути пильнішими", – переконаний водій Володимир.

У Києві подекуди водії розганяються і до 100 км/год. Для прикладу, на Набережному шосе. Там – по три смуги з кожного боку, і кілька доріг без світлофорів та пішохідних зебр. Усі умови для того, щоби їхати швидше 50 км/год, чим значна частина водіїв і користуються.

На початку січня київські водії зареєстрували на сайті міської ради петицію. В ній перерахували вулиці, де, на їхню думку, можна їздити швидше. Петиція вже набрала понад вісім тисяч підписів.

"У місті є досить велика кількість широких доріг, що часто розділені відбійниками, без перехресть, світлофорів та наземних пішохідних переходів, для яких це обмеження стає непотрібним та безглуздим. Зокрема, вулиця Олени Теліги, проспект Миколи Бажана, Столичне та Наддіпрянське шосе, Велика Окружна дорога та інші", – йдеться в тексті петиції.

5 канал

Активісти теж не проти збільшення швидкості на окремих дорогах у місті, але за умов, що ці шляхи будуть спеціально обладнані. Як це, скажімо, зроблено в Європі.

"Такі вулиці є всюди. Це нормально, але вони зроблені так, щоб люди їх не переходили. А часто зроблено так, що й собака не може вибігти. Тобто повністю унеможливлене настання ДТП. Вони відгороджені відбійниками або іншими конструкціями. Якщо в нас у Києві кажуть про проспект Перемоги, то ця артерія ніяк не відгороджена від людей", – коментує  голова ГО Traffic Challenge Ольга Дробишева.

Місцева влада має право збільшувати швидкість руху на окремих дорогах, кажуть у КМДА. Там нині працюють над рішенням, за яким певними вулицями столиці можна буде їздити зі швидкістю 80 км/год уже від 1 квітня. Таких швидкісних шляхів буде більше 20, утім, їхніх назв поки що не оприлюднюють.

Ймовірно, йдеться про широкі проспекти та Кільцеву дорогу, де мінімум пішохідних переходів.

"Не на всіх вулицях доречно зменшувати швидкісний режим. У центрі міста, звісно, це є виправданим, і для безпеки пішоходів. А там, де пішоходів немає, – це нелогічно. Тому ще до появи петиції департамент ініціював цей проект рішення про те, щоби збільшити на певних ділянках руху швидкість до 80-ти кілометрів за годину", – каже прес-секретар департаменту транспортної інфраструктури КМДА Анна Голосінська.

Сергій Барбу, Микола Лебедєв, "5 канал"

Попередній матеріал
Фаєри та штовханина: що відбувалося на акції протесту під Радою – великий сюжет
Наступний матеріал
"Не подужали": що завадило нардепам ухвалити законопроект про реінтеграцію ОРДЛО
Loading...