Лідія Гаврилова
Лідія Гаврилова 5 канал

Суд щодо голови Держаудитслужби: Гаврилова заявляє про тиск з боку НАБУ

Лідії Гавриловій закидають незаконне збагачення на суму в десять мільйонів гривень

Обвинувачена в незаконному збагаченні чільниця Держаудитслужби Лідія Гаврилова і надалі виконуватиме свої обов'язки. Прокурорам не вдалося переконати суддів Солом'янського суду в тому, що чиновницю варто було б відсторонити від виконання службових обов'язків. Про це повідомляє кореспондентка "5 каналу". 

Як стало відомо, сторона обвинувачення стверджувала, що завдяки високій посаді Лідія Гаврилова могла чинити тиск на слідство, через що воно не могло б відстежувати факти незаконного збагачення чиновниці. Прокурори САП навіть наводили факти розмов, які їм вдалося заслухати.

Так, зі слів антикорупційного прокурора, Гаврилова спілкувалася з одним із народних депутатів, з яким вона нібито узгоджувала певні призначення в аудиторській службі. Його прізвище на суді так і не пролунало. Утім, сторона обвинувачення пообіцяла розповісти детальніше під час розгляду справи по суті. 

Суд такі аргументи прокурорів істотними не визнав, тож Лідію Гаврилову не відсторонили від займаної посади.

Адвокати посадовиці залишилися задоволені таким рішенням суду. Проте вони вважають, що це рішення не є кінцевим.

"Доволі законне. Це рішення, яким ми задоволені. Я розумію, що прокуратура подаватиме апеляцію, тому це не остаточне рішення. Я думаю, що ми зустрінемося в апеляційному суді", – прокоментував адвокат Лідії Гаврилової Ярослав Білявський.

Прокурори САП уже повідомили: справді подаватимуть апеляцію на рішення суду. Зокрема, зацікавила їх лист-характеристика Гаврилової від Кабінету Міністрів, яку адвокати продемонстрували під час слухання.

"Це викладена така своєрідна дорадча позиція суду, як вчинити. На наше переконання, висловлення такої позиції Кабінетом Міністрів не зовсім відповідає його ролі в цьому кримінальному процесі. Чи вплинув цей лист на ухвалення судом відповідного рішення – мені важко сказати. Ми побачимо вже з повного тексту, наскільки вплинув, який ступінь впливу конкретно цього листа на судове рішення", – зазначив прокурор САП Віталій Кравець.

"Мова про тиск з боку НАБУ на мене як керівника органу фінансового контролю, працівників якого залучають до перевірок у рамках кримінальних проваджень НАБУ. Саме з метою того, що іноді буває необхідність для НАБУ трактування тих чи інших висновків перевірок на їхню користь. Якщо немає достатньої доказової бази, достатнього професіоналізму детективів, то, на жаль, виникають такі ситуації, коли просто є тиск", – заявила сама Гаврилова. 

Довідка: 23 січня 2018 року голові Держаудиту повідомили про підозру в незаконному збагаченні на 10 млн грн. Відповідну інфографіку підготувало й оприлюднило НАБУ. 25 січня суд відпустив Лілію Гаврилову під особисте зобов'язання попри те, що прокурори просили призначити їй заставу у понад мільйон гривень. 

Попередній матеріал
"Смертельні забавки": у Львові школярі провалилися під лід, один – не вижив
Наступний матеріал
"Контролюємо навіть кордон з РФ": як зенітники з "Буками" повітряну варту несуть
Loading...