Юрій Луценко
Юрій Луценко
5 канал

Україна може продати дві "вишки Бойка" – Луценко розповів, які права матиме власник

Покупець зможе вимагати від Росії повернути їх до своєї власності або ж відсудити кошти за це майно

Дві так звані вишки Бойка держава спробує продати. Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко на брифінгу, присвяченому розслідуванню щодо заволодіння грошовими коштами "Чорноморнафтогазу". 

Як відомо, бурові установки розташовані неподалік окупованого Криму. Їх контролює Російська Федерація. Проте ще 2015 року український суд наклав арешт на ці бурові установки. Вишки передадуть до Агентства конфіскованих активів, а вже потім їх можна буде продати.

Покупець, зі слів очільника ГПУ, зможе вимагати від Росії повернути їх до своєї власності або ж відсудити кошти за це майно.

"Україна може продати вишки, встановлені на території окупованого Криму. Очевидно, що сума буде не така висока, як могла би бути при повному контролі за цим обладнанням. Той, хто їх купить, – ця особа буде добросовісним набувачем і надалі може використовувати будь-які аргументи: від судових арбітражів до приходу на українську територію (звичайно, за згодою Верховної Ради) спеціальної ескадри з захисту прав іноземного інвестора", – заявив генеральний прокурор України.

Справа про "вишки Бойка" стосується закупівлі бурових установок для видобутку нафти та газу на Чорноморському шельфі. Україна придбала їх ще сім років тому. Як з'ясували слідчі, – за завищеними цінами. Збитки державі оцінюють у 400 мільйонів гривень. До оборудки причетний співголова фракції "Опозиційний блок" Юрій Бойко, вважає слідство.

Попередній матеріал
Експерт назвав головні перешкоди для іноземних інвестицій в Україну
Наступний матеріал
Батьківські комітети у школах не скасовуватимуть – Гриневич