Протест на 'Рава-Руській'

Пікетувальники перекрили пункт пропуску "Рава-Руська": що відбувається на кордоні

Що цікаво: навіть водії, яким необхідно чекати у черзі – в більшості підтримують активістів

Одразу два міжнародних пункти пропуску на кордоні з Польщею перекрили активісти на Львівщині. Це КПП "Рава-Руська" та "Шегині". Учасники протестують проти нових правил ввезення в Україну товарів із-за кордону. У Рава-Руській перебуває кореспондент "5 каналу" Марта Шикула.

Протест на 'Рава-Руській'

Дорогу мітингувальники перекрили за кілька метрів від самого пункту пропуску. Кілька сотень людей влаштували мирну акцію протесту. Так вони намагаються привернути увагу чиновників, аби ті скасували закон, що діє від 1 січня і обмежує право на ввезення великої кількості товарів з ЄС в Україну.

"Припустимо закордоном я купив дітям взутися, одягнутися, щось собі поїсти. Я в той день не можу повернутися додому! Я повинен чекати в Польщі, наприклад, цілу добу, щоб виїхати з дітьми назад", – обурюється учасник акції Юрій.

"Звичайно, що ми проти – мене примушують знімати готель, харчуватися, доба перебування у Польщі буде мені коштувати якісь гроші. А при моїй пенсії 1452 грн – це дуже по кишені! Я згідна з тим, що раз на три доби маю право щось ввезти, навіть рідше була би згідна. Але щоб я могла поїхати, купити і одразу повернутися", – зазначає протестувальниця Марія.

Протест на 'Рава-Руській'

Хоча, за словами митників, пікет і створив певні незручності, проте з українського боку кордону черга утворилася невелика – мешканці Львівщини про акцію були попереджені заздалегідь. Щоб не блокувати рух повністю протестувальники пропускають кожні 15 хвилин по кілька автомобілів.

Але навіть водії, що потрапили до черги – в більшості підтримують пікетувальників: "Так, створюють незручності. Але вони борються за своє. То винувата влада, бо влада не дає людям заробити, не дає робочих місць, низька зарплата – того вони й ходять тут. Я їх розумію".

Протест на 'Рава-Руській'

Мирну акцію протесту обіцяють проводити до 18 години. За словами мітингарів, це лише попереджувальна акція. Якщо ж не буде змін у митному законодавстві – перекриють кордони на цілу добу.

ФОТО: В Австрії тисячі людей протестували проти нового уряду

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Клімкін з главою МЗС Нідерландів обговорили питання введення миротворчої місії ООН
Наступний матеріал
Придбане за "брудні" гроші: у Британії в українських чиновників можуть конфіскувати майно