Протест на "Рава-Руській"
Протест на "Рава-Руській" 5 канал

Пікетувальники перекрили пункт пропуску "Рава-Руська": що відбувається на кордоні

Що цікаво: навіть водії, яким необхідно чекати у черзі – в більшості підтримують активістів

Одразу два міжнародних пункти пропуску на кордоні з Польщею перекрили активісти на Львівщині. Це КПП "Рава-Руська" та "Шегині". Учасники протестують проти нових правил ввезення в Україну товарів із-за кордону. У Рава-Руській перебуває кореспондент "5 каналу" Марта Шикула.

Протест на "Рава-Руській"
Протест на "Рава-Руській"5 канал

Дорогу мітингувальники перекрили за кілька метрів від самого пункту пропуску. Кілька сотень людей влаштували мирну акцію протесту. Так вони намагаються привернути увагу чиновників, аби ті скасували закон, що діє від 1 січня і обмежує право на ввезення великої кількості товарів з ЄС в Україну.

"Припустимо закордоном я купив дітям взутися, одягнутися, щось собі поїсти. Я в той день не можу повернутися додому! Я повинен чекати в Польщі, наприклад, цілу добу, щоб виїхати з дітьми назад", – обурюється учасник акції Юрій.

"Звичайно, що ми проти – мене примушують знімати готель, харчуватися, доба перебування у Польщі буде мені коштувати якісь гроші. А при моїй пенсії 1452 грн – це дуже по кишені! Я згідна з тим, що раз на три доби маю право щось ввезти, навіть рідше була би згідна. Але щоб я могла поїхати, купити і одразу повернутися", – зазначає протестувальниця Марія.

Протест на "Рава-Руській"
Протест на "Рава-Руській"5 канал

Хоча, за словами митників, пікет і створив певні незручності, проте з українського боку кордону черга утворилася невелика – мешканці Львівщини про акцію були попереджені заздалегідь. Щоб не блокувати рух повністю протестувальники пропускають кожні 15 хвилин по кілька автомобілів.

Але навіть водії, що потрапили до черги – в більшості підтримують пікетувальників: "Так, створюють незручності. Але вони борються за своє. То винувата влада, бо влада не дає людям заробити, не дає робочих місць, низька зарплата – того вони й ходять тут. Я їх розумію".

Протест на "Рава-Руській"
Протест на "Рава-Руській"5 канал

Мирну акцію протесту обіцяють проводити до 18 години. За словами мітингарів, це лише попереджувальна акція. Якщо ж не буде змін у митному законодавстві – перекриють кордони на цілу добу.

ФОТО: В Австрії тисячі людей протестували проти нового уряду

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Клімкін з главою МЗС Нідерландів обговорили питання введення миротворчої місії ООН
Наступний матеріал
Придбане за "брудні" гроші: у Британії в українських чиновників можуть конфіскувати майно
Loading...