Плакати, прапор ЄС та фарс: як проходив суд щодо Шабуніна

У Дніпровському суді столиці 30 січня почали розглядати справу проти Віталія Шабуніна. Голові центру протидії корупції інкримінують напад на блогера Всеволода Філімоненка. Той каже: дістав удар по обличчю, бо спитав Шабуніна, чому він не воює в АТО

В антикорупціонера – версія інша. З його слів, не стримався, бо Філімоненко образив його колегу. Сьогоднішнє підготовче засідання відбувалося гаряче. До чого апелювали сторони –в сюжеті Олени Бережнюк.

За удар керівнику Центру протидії корупції нині загрожує п'ять років позбавлення волі. Сутичка сталася під військкоматом, куди Віталія Шабуніна викликали за повісткою. Тоді підозрюваний пояснював: не стерпів, коли Всеволод Філімоненко довів до сліз працівницю Центру протидії корупції, маніпулюючи загибеллю її друга в АТО. 

"Був побутовий конфлікт. Віталій Шабунін ударив пана Філімоненка. Пан Філімоненко викликав "швидку". Приїхала "швидка" – нічого не підтвердила. Пан Філімоненко не мав претензій до пана Шабуніна, і жодних лікувань не потребував", – каже адвокат Шабуніна Денис Овчаров.

Натомість сам Всеволод Філімоненко стверджує: виконував журналістську роботу, а через завдані тілесні ушкодження потрапив до лікарні.

"Філімоненко порушував абсолютно всі етичні норми журналіста, професійні норми журналіста. Фактично, він здійснював цілеспрямовано провокацію", – зазначає тим часом виконавчий директор "Інституту масової інформації" Оксана Романюк.

Підтримати Віталія Шабуніна під Дніпровський суд прибули колеги-активісти з різних громадських організацій.

"Мені не подобається, що в нашій країні через псевдожурналіста можна мати такі наслідки. І мені незрозуміло, чому люди, що вбили на Майдані журналіста, отримали умовні терміни", – каже член Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ, Євгенія Руденька.

Поруч – і підтримка Всеволода Філімоненка. Її учасники (а це здебільшого пенсіонери) кажуть: прийшли захистити інтернет-блогера, з яким спільно брали участь у протестних акціях під Національним банком.

"Руки піднімати – це справа для неповноцінних. Битися не треба, треба пояснювати", – каже учасник акції Моісей.

Сам Філімоненко прийшов на засідання, загорнутий у прапор Європейського Союзу та з американським стягом у руках.

Всеволод Філімоненко

Згодом прапором ЄС блогер застелив стіл, а своєму кривднику зробив подарунок – Шабуніну приніс Конституцію США. "Ось, Віталій, вивчай закони країни, яка нас підтримує. Не порушуй прав журналістів", – із такими словами блогер вручив голові Центру протидії корупції американську Конституцію.

Шабунін оголосив, що факт побиття визнає. Але наполягає: тяжких травм не завдавав.

"Я визнаю те, що я вдарив того чоловіка, який цькував мою колегу і довів її до сліз. У нас не було іншого способу відновити справедливість, оскільки поліція не розслідувала заяву про злочин – переслідування моєї колеги. Готовий відшкодувати потерпілому гроші на пластику. Це єдине, чим він міг полікуватися після мого удару. Бо це доведено експертизою, яка сфальшована", – заявив Шабунін на суді.

Розглядати справу по суті суд продовжить вже наступного тижня. Засідання вестимуть у відкритому режимі.

Олена Бережнюк, Олександр Фенько, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

В Одесі побилися екоактивісти та поліцейські: стало відомо чому – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Надпотужна батарея для електрокарів: інновація від харківського винахідника
Наступний матеріал
Кінець "тиші": на Донбасі від обстрілів загинув боєць, ще двоє – поранені