5 канал

Експерт: Справа Шабуніна – це спроба тиску на антикорупційні організації

За словами Андрія Андрушківа, проти "Центру протидії корупції" в різні способи працює "каральна машина"

Керівник проекту ВГО "Центр UA" Андрій Андрушків в ефірі програми "Інформаційний день" на "5 каналі" зазначив, що  справа Шабуніна є способом тиску на організації, які займаються антикорупційною діяльністю.

"Враження від цієї історії дуже сумні, тому що білими нитками насправді шита історія тиску на організації, які займаються антикорупційною діяльністю, які займаються просуванням антикорупційного законодавства, які займаються виявленням фактів корупції високопосадовців, які співпрацюють із журналістами-розслідувачами. "Центр протидії корупції" – одна з топових, найсерйозніших організацій, яка в цій сфері працює, і Віталій Шабунін є, можна сказати, лицем організації, лідером організації, тому на нього є такий шалений тиск", – зазначив Андрушків та припустив, що тиск може чинитися через те, що Центр протидії корупції через суди намагається зробити так, щоб ряд представників СБУ та Військової прокуратури подали свої електронні декларації.

"Все дуже просто, Центр протидії корупції намагається через суди і в різні інші способи зробити так, щоб ряд представників СБУ і ряд представників Військової прокуратури нарешті подали свої електронні декларації, бо вони підпадають під дії закону про електронне декларування, а їхні електронні декларації чомусь вирішили позасекречувати. Відповідно з протилежного боку існує якась така "каральна машина", яка в нас існує 25 років, яка в нас працює зараз проти "Центру протидії корупції" в різні способи, зокрема і в спосіб "свинського тролінгу", я б так сказав", – додав Андрушків.

Як повідомляв 5.UA, у середу, 16 серпня, Дніпровський райсуд Києва обрав запобіжний захід голові правління ГО "Центр протидії корупції" Віталію Шабуніну. Йому обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Таким чином, суд частково задовольнив клопотання прокуратури. Так, сторона обвинувачення просила для Шабуніна особистого зобов'язання строком на 60 діб із тим, щоб підозрюваний мав з'являтися до слідчого за першою вимогою, не виїжджати з Києва, а також повідомляти про зміну місця роботи або проживання. 

Сам Шабунін не заперечує факт сутички між ним та Всеволодом Філімоненком, що стався ранком 8 червня, і каже, що готовий нести відповідальність за скоєне. Утім, підозрюваний відзначає, що відповідальність має бути адекватною його діям.

Попередній матеріал
"Боги війни": чим нині займаються артилеристи в АТО
Наступний матеріал
"Масово скидані тіла": як випадково виявили півсотні жертв нацистів або НКВС
Loading...

Суд обрав запобіжний захід голові "Центру протидії корупції" Шабуніну

Голові ЦПК Шабуніну оголосили підозру через "побиття журналіста"

Устінова розповіла, хто подав позов проти "Центру протидії корупції"