Опівночі за місцевим часом (20:00 за київським часом) у всіх регіонах Казахстану було скасовано режим надзвичайної ситуації, запроваджений президентом Касим-Жомартом Токаєвим. Про це повідомляє "Новое время" з посиланням на російську інформагенцію.
Режим надзвичайно ситуації скасовано в Алмати, Нур-Султані, Жамбильській області, Кизилордінській, Атирауській, Алматинській, Мангістауській областях.
Достроково режим НС було також скасовано в Актюбинській, Павлодарській, Західно-Казахстанській, Північно-Казахстанській, Акмолінській, Костанайській, Східно-Казахстанській, Карагандинській, Туркестанській областях і місті Шимкент.
"Таким чином вся країна повертається до нормального життя. Скасовано введені на період НС комендантська година та інші тимчасові обмеження", – заявив речник глави держави Берік Уалі.
Як повідомляв 5.UA, у Казахстані із 2 січня 2022 року не вщухали масові протести, які почалися через зростання цін на скраплений автогаз.
Нагадаємо, 5 січня 2022 року на всій території Казахстану запровадили режим НС.
Нагадаємо, усього наразі з Казахстану повернулося 33 українці, а з Києва відправили 91 громадянина Казахстану. На повернення додому чекають 116 українських громадян, які залишилися в Алмати.
Мітинги набрали обертів і тепер громадяни вимагають відставки президента і всього уряду, а також виступили проти корупції у владі. Президент Казахстану Касим-Жомар Токаєв навіть прийняв відставку уряду – але це не заспокоїло протестувальників.
У Алмати та кількох інших регіонах протестувальники взялися штурмувати адміністрації. На вулицях з'явилася військова бронетехніка, в Актау протестувальники захопили вантажівку з військовими.
У середу, 5 січня, у Казахстані повністю відключили провідний інтернет та частково телефонний зв'язок. Мобільний зв'язок та інтернет у країні працює з перебоями вже кілька днів.
Президент Токаєв у терміновому відеозверненні оголосив, що попередній лідер країни Нурсултан Назарбаєв іде з посади довічного голови Ради безпеки. З Казахстану навіть почали тікати чиновники та родичі першого президента.
Нині по всій країні запровадили режим надзвичайного стану, а також оголосили критичний рівень терористичної небезпеки, силовикам наказали стріляти без попередження. В Алмати поліція повідомила про десятки вбитих протестувальників.
Надвечір 5 січня президент Токаєв попросив військової допомоги в країн ОДКБ для придушення масових протестів у країні. Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про ухвалене рішення направити "миротворчі сили" до Казахстану.
Росія вже відзвітувала, що її десантники почали виконувати бойове завдання на території Казахстану. Війська РФ у Казахстані очолює генерал Сердюков, який свого часу керував анексією Криму. Про наміри взяти участь у "миротворчій операції" ОДКБ також заявили у Білорусі, Вірменії, Таджикистані та Киргизстані.
За останніми даними, Токаєв заявив про "завершення основної місії військ ОДКБ" у Казахстані та призначив нового прем'єр-міністра.
Станом на вечір 7 січня в Алмати панувало мародерство, критично не вистачало продовольства, до банкоматів вишикувалися черги. Повідомляється про загиблих дітей.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Натовп у тумані, спалені авто, покинуті автобуси – фоторепортаж із вулиць Алмати