Дмитро Торнер
Дмитро Торнер відкриті джерела

Політтехнолог розповів, хто організував інформаційні кампанії проти Дмитра Торнера

  Читайте по-русски
  За оцінками Мізраха, тільки матеріали в ЗМІ в період виборів обійшлися б замовникам у сотні тисяч доларів, повідомляє видання

  Інформаційні атаки проти Дмитра Торнера у 2019 і 2021 роках були організовані Денисом Кірєєвим – братом колишньої дружини Торнера Тетяни Грозної (у дівоцтві – Сергієнко). Про це, пише "Обозреватель", повідомив політтехнолог Ігор Мізрах.

  За його словами, 2019 року до нього звернулися щодо розміщення негативу по Дмитру Торнеру: дали теку з копіями паспортів і заздалегідь написаним негативним текстом.

  "Також мені тоді пообіцяли надати всі підтверджувальні документи, і сказали, що це особисте прохання пана Авакова, тому що якщо ви зараз відкриєте "Українську правду", то ви побачите, що це особисто Аваков знімав його з виборів і в розшук його оголошував. Тобто, говорили, що це чисто державне прохання, злочинця треба зняти з виборів і не можна, щоб він потрапив у наш новий парламент, який буде сформований. Ось така була мета", – цитує видання Ігоря Мізраха.

  Як сказано в матеріалі, замовником цієї кампанії виступив Денис Кірєєв, який стверджував, що особисто курує розслідування кримінальних справ СБУ щодо Торенра.

  "Щодо Дениса Кірєєва ситуація цікава. З того бекграунду, який я на нього знайшов в інтернеті – він фінансист... Однак з особистого спілкування можу сказати, що виправка в нього армійська, свої чомусь його називають "товариш генерал". Коли почав копати глибше – за всіма даними складалося так, що Кірєєв має дуже серйозний вплив на СБУ і слідство", – зазначив Мізрах.

  У статті наголошується, що пізніше ніяких додаткових документів надано не було, а коли почало з'ясовуватися, що інформація, надана Кірєєвим, неправдива, він перестав відповідати на дзвінки. Також стало відомо, що Денис Кірєєв – брат Тетяни Грозної, а вона і її родичі працювали в правоохоронних органах, пише видання.

  "Тобто, на сьогодні у мене практично немає сумнівів, що 2019 року не було якихось великих політичних ігор, а всі ці "справи Торнера" просто як сімейна помста одній людині", – сказав політтехнолог.

  При цьому, як сказано, Мізрах підкреслює, що, користуючись зв'язками в правоохоронних органах і фінансовими ресурсами, колишні родичі розгорнули дуже масштабну кампанію щодо Дмитра Торнера. За його оцінками, тільки матеріали в ЗМІ в період виборів обійшлися б замовникам у сотні тисяч доларів, повідомляє видання.

  Як пише "Обозреватель", Мізрах розповів, що 2021 р. представники Кірєєва зв'язувалися з його колегами щодо організації нової інформкампанії по Дмитру Торнеру, проте досвід 2019 р. призвів до того, що з Кірєєвим мало хто погодився співпрацювати.

  "Більшість великих гравців на ринку піар-послуг з кампанії 2021 року брати участь відмовилися. Якщо ви уважно подивитеся, то чим далі – тим менше ЗМІ розганяють цю історію і тим нижче їхній рівень, що говорить саме за себе. Наскільки до мене доходила інформація, зараз навіть самі правоохоронці не хочуть вплутуватися в справи цієї скривдженої сімейки", – наводить видання його слова.

  Політтехнолог підозрює, що журналістів могли ввести в оману.

  "Могли просто купити на "гаряченьке". Навалили їм купу прізвищ: Зеленський, Фірташ, Єрмак. Може, як і мені 2019 року дали теку. Підкинули фотографію. Найімовірніше, простимулювали фінансово. Ну і ось якось так сімейні розбирання, про які в принципі на ринку вже всі знають, перетворилися на типу "політичний скандал", – припускає він.

  На думку Мізраха, безпрецедентним є те, що посаду президента і згадка його адміністрації нахабно намагаються використовувати для сімейних розбирань, акцентує видання. І наводить його слова:

  "Цих людей вже не просто "заносить", а "несе" на повній швидкості у відомому напрямку. Тобто таке враження, що у Кірєєва, Грозної і всієї сімейки гальма відмовили геть".

  Попередній матеріал
  Протести в Казахстані закінчилися – у всіх регіонах країни скасували режим надзвичайної ситуації
  Наступний матеріал
  Масштабна кібератака: стало відомо, чим "зламали" сайти
  Теги:
  Loading...