politrussia.com

Президент Чехії хоче провести в країні референдум щодо членства в ЄС і в НАТО

  Сам Земан наголошує, що не згоден з тими, хто виступає за вихід з ЄС

  Президент Чехії Мілош Земан закликав провести в Чехії референдум з питання членства в ЄС і НАТО. При цьому він підтримує перебування його країни у складі ЄС, повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на Reuters.

  Земан не має повноважень призначати референдум, який потребуватиме після внесення поправки до конституції країни. Але він є впливовим лідером у країні, де багато виборців скептично ставляться до ЄС, до якого Чеська Республіка приєдналася в 2004 році.

  "Я не згоден з тими, хто виступає за вихід з ЄС. Але я буду робити все, щоб вони (громадяни Чехії) могли на референдумі висловити свою думку. І те ж саме про вихід з НАТО", – підкреслив він.

  У Чехії, як підкреслює агентство, рівень схвалення членства країни в ЄС впав до 25% (згідно з останніми соцопитуваннями), порівняно з 32% роком раніше. У сусідній Словаччині ультраправа Народна партія планує запустити петицію в п'ятницю, 1 липня, про проведення референдуму про вихід цієї країни з ЄС і НАТО.

  За інформацією видання, Земан був особливо затятим противником прийому мігрантів, більшість з яких є мусульманами. У чеському парламенті, невелика опозиція вкрай правих Usvit (Світанок) наполягала на проведенні референдуму щодо виходу країни з ЄС, але не зуміла отримати потрібну підтримку цього плану. ЄС також непопулярний серед комуністів, третьої найсильнішої партії в парламенті, і консервативної Громадянської демократичної партії.

  Як повідомляв 5.ua, 28 червня у Лондоні відбулася численна акція противників Brexit. Там вони скандували гасла, серед яких були "Проголосуйте проти" і "Борис ніколи, ЄС назавжди", маючи на увазі Джонсона. Нагадаємо, 24 червня на сайті петицій до британського парламенту й уряду розмістили звернення про проведення повторного референдуму щодо членства Великої Британії в Євросоюзі. Наразі кількість тих, хто підтримав петицію, перевищила 4 млн.

  Попередній матеріал
  Спецназ НАБУ привіз фігуранта газової справи Постного в суд на ношах
  Наступний матеріал
  Британці масово просять громадянство Кіпру

  Один із найбільших прихильників Brexit відмовився від боротьби за пост прем'єра Великої Британії

  Результати Brexit: Чому мовчить Путін – Die Welt

  Кемерон: Британія має підтримувати найтісніші стосунки з ЄС після Brexit

  Brexit: як зустріли британських євроскептиків у Європарламенті

  Підсумки позачергового засідання Європарламенту: резолюція по Brexit, доля Шотландії та ЄС

  Політолог: що буде з безвізовим режимом для України після Brexit