Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький
5 канал

Прем'єр-міністр Польщі: Закон про Інститут нацпам'яті необхідний, щоб уникнути брехні про Освенцим

А у МЗС Польщі стверджують, що закон не порушує свободу слова

Голова Ради міністрів Польщі наголосив, що зміни до закону про Інститут національної пам'яті необхідні, щоб уникнути брехні про Освенцим. Про це повідомляє "5 канал".

"Заперечення факту Голокосту – не лише спростування німецьких злочинів, а й спроба фальсифікації історії. Ми прагнемо боротися з брехнею у будь-якій формі. Ось чому ми вносимо зміни до закону про Інститут національної пам'яті. Табори, в яких вбили мільйони євреїв, не були польськими. Ця істина має бути захищена, оскільки вона є частиною правди про Голокост", – заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький.

Нагадаємо, напередодні посеред ночі сенат Польщі ухвалив без поправок цей закон. Він зокрема передбачає кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. В ОБСЄ вже закликали чільника країни Анджея Дуду ветувати документ. Представник організації з питань свободи ЗМІ переконаний – покарання за висловлювання думок про історичні факти є несумісним з міжнародними зобов'язаннями.

У МЗС Польщі стверджують, що закон не порушує свободу слова. "Схвалене законодавство не перешкоджає свободі слова, свободі проведенню наукових досліджень, свободі історичних обговорень або мистецькій діяльності", – зазначається в повідомленні міністерства, передає "Радіо Свобода".

Тим часом спікер українського парламенту Андрій Парубій доручив комітету Верховної Ради у закордонних справах підготувати спільну позицію щодо польського закону про Інститут національної пам'яті. Про це він написав у Twitter.

Дивіться також фотогалерею:

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Бойовики блокують усі спроби відновити мобільний зв'язок з Україною в ОРДО
Наступний матеріал
Старший син Фіделя Кастро вкоротив собі віку

Скандал через польський закон про заборону "бандерівської ідеології": як реагує світ

Президент назвав закон Польщі про заборону "бандеризма" неприйнятним

В Польщі зростає етнічний націоналізм – політолог

На кордоні з Польщею сотні людей перекрили дороги: чого вимагають

Скандал в Одесі: хто задаром пустив з молотка землі Міноборони

Ізраїль відкличе свого посла з Варшави – ЗМІ