ПЦУ
ПЦУ pogliad.ua

Польська церква заявила, що принципово підтримує ПЦУ – офіційно

Читайте по-русски
У заяві також ідеться, що Польська Православна Церква співпрацює з іншими помісними церквами задля врегулювання церковного питання в Україні

Польська Автокефальна Православна Церква принципово підтримує українську автокефалію. Про це йдеться в офіційній заяві канцелярії Собору єпископів.

"Від імені Собору єпископів ПАПЦ, у відповідь на листи у справі автокефалії Православної церкви в Україні однозначно інформуємо, що Польська Автокефальна Православна Церква була і є за визнання повної самостійності – автокефалії Церкви Православної в Україні", – йдеться у повідомленні.

У канцелярії Польської церкви також додають, що "надання автокефалії повинно відбуватися відповідно до догматично-канонічних норм по відношенню до цілої церкви, а не групи розкольників".

У заяві канцелярії сказано, що ті, хто відступив від церкви, були позбавлені священицьких свячень, і вони не можуть представляти "здоровий церковний організм". Ця канонічна дія порушує євхаристійну і міжправославну єдність.

Польська Православна Церква співпрацює з іншими помісними церквами задля врегулювання церковного питання в Україні, – йдеться в заяві. 

Як повідомляв 5.UA, 3 лютого Предстоятеля ПЦУ Епіфанія інтронізували, таким чином Митрополит став повноцінним предстоятелем Помісної Православної Церкви України.

Нагадаємо, в суботу, 5 січня, Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної Церкви України. 6 січня 2019 року в патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію об'єднаної Православної Церкви України. Вселенський Патріарх Варфоломій передав Томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

3 квітня відбулося засідання Синоду УПЦ МП (Російської православної церкви в Україні), після якого було оприлюднено заяву із закликом до Вселенського Патріарха відкликати Томос про автокефалію ПЦУ.

Дивіться також фотогалерею за темою:

День, що вже увійшов в історію: як відбувалося підписання Томосу про автокефалію ПЦУ – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Підписання Томосу
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Підписання Томосу
/
/
/
Президент Петро Порошенко нагородив Вселенського Патріарха Варфоломія орденом 'За заслуги' І ступеня
/
Президент Петро Порошенко нагородив Вселенського Патріарха Варфоломія орденом "За заслуги" І ступеня

Попередній матеріал
У Чорному морі розпочинаються спільні навчання країн НАТО та України
Наступний матеріал
Марсохід NASA "зловив" одразу два сонячних затемнення на Червоній планеті