Митрополит Онуфрій
Митрополит Онуфрій focus.ua

Голова УПЦ МП Онуфрій мав усі шанси очолити Помісну Православну Церкву – чому не склалося

Якби представники УПЦ МП воліли прийти на собор, загальною кількістю голосів вони би переважили. Перемогу здобув би Онуфрій

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" релігієзнавець, доктор філософських наук Олександр Саган пояснив, як предстоятель УПЦ Московського Патріархату Онуфрій втратив свій шанс очолити Помісну Православну Церкву. 

"Онуфрія запросили на собор і попередили, що після цього собору він не може бути Митрополитом Київським і всієї України. Фактично, він міг прийти на собор, і навіть якщо би Київський Патріархат об'єднався з УАПЦ, а це 42 і 15 єпископів відповідно, вони не могли протистояти 90 єпископам (Московського Патріархату – ред.). Це тільки діючих 90 єпископів", – зазначає Саган. 

Водночас експерт пояснює, чому підрозділ РПЦ в Україні не скористався такою нагодою.

"Розумієте, це 20 років вишколу в "русском мірє" (про духовну освіту Онуфрія – ред.). Вони це навіть не розглядали взагалі. В них ще з грудня 1996 року є діюча постанова Синоду УПЦ МП про те, що питання автокефалії не може навіть виноситися на розгляд церкви. І ця постанова Синоду не була скасована і діє по сьогодні. Тому вони дуже нервово ставляться до будь-яких питань, пов'язаних із автокефалією. Тому, фактично, Онуфрій згаяв свій шанс очолити Помісну Православну Церкву", – каже релігієзнавець. 

Водночас наголошує: в разі, якби цей сценарій такий реалізувався, тисячі людей залишилися б невдоволеними.

"Це було б несправедливо, багато людей про це говорили з Київського Патріархату. Так, несправедливо, навіть дуже несправедливо, тому що Київський Патріархат і Автокефальна Церква багато років боролися за цю автокефалію, за цей томос, за визнання цієї автокефалії, а плодами могли би скористатися ті, які протистояли всі часи", – пояснює експерт. 

Більше подробиць – далі у відео: 

Нагадаємо, 5 січня 2019 року Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної Церкви України. Наступного дня в патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію об'єднаної Православної Церкви України Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Як повідомляв 5.UA, 3 лютого Предстоятеля ПЦУ Епіфанія інтронізували, таким чином Митрополит став повноцінним предстоятелем Помісної Православної Церкви України.

Дивіться також фотогалерею:

"Про це мріяли покоління українців": як проходила історична церемонія надання Томосу про автокефалію ПЦУ – фото

/
/
/
/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Приходиш, а на клавіатурі лежить кіт": історії вусатих, які з безхатьків перетворилися на офісних працівників
Наступний матеріал
Справа генерала МВС Гриняка: адвокати просять відводу прокурора