Надання автокефалії
Надання автокефалії 5 канал

Був час, коли всі єпископи Московського Патріархату хотіли автокефалії – Мінкульт

Йдеться про збір підписів щодо автокефалії 1-го листопада 1991 року

В основу рішення Вселенського Патріархату про автокефалію для Української Церкви покладене, зокрема, рішення українських єпископів 1991 року. Тоді всі єпископи Московського Патріархату хотіли автокефалії. Про таке в ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" заявив директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш.

"У 1991 році Філарет як голова Української Православної Церкви в єдності з Московським Патріархатом зібрав усіх єпископів своєї на той час Церкви, і всі вони одностайно підтримали рух до автокефалії. До речі, саме цей збір підписів – 1 листопада 1991 року – навіть зараз покладений в основу, у тому числі, рішення Вселенської Патріархії про те, що був час, коли всі єпископи Московського Патріархату хотіли автокефалії. Правда, тоді вони зверталися на до Константинополя, а до Москви", – розповів експерт. 

Він також поточнив: "І треба розуміти, що з тих майже двох десятків єпископів, які були на той час в УПЦ, після шантажу, різних інших спробі маніпуляцій з боку Московського Патріархату, тільки два єпископи підтримали рішення свого предстоятеля – Єпископ Яків (Панчук) (вікарій Тернопільської єпархії, настоятель Почаївської лаври) і єпископ Львівський Андрій Горак".

Дивіться також фотогалерею за темою:

Томос близько: як Синод звіту екзархів чекає – ексклюзивні ФОТО

Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
/
Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
/
Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
/
Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
/
Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
/

Попередній матеріал
Бажання жити є, а часу – вже майже ні: допоможіть врятувати восьмирічного Дмитрика
Наступний матеріал
280 днів війни позаду: до Миколаєва повернулася 36-та бригада морської піхоти