Польща Україна
Польща Україна Фото naftogaz.com

Польща почала видавати українцям робочі візи

  Читайте по-русски
  Робочі візи при цьому видаватимуть тільки якщо є певні підстави, зокрема виконання сільськогосподарських та садівничих робіт

  Із понеділка, 4 травня, польські консульські установи в Україні відновлюють видачу робочих віз. Про часткове відновлення роботи консульств РП в Україні повідомило посольство Польщі в Україні.

  "Повідомляємо, що з 4 травня консульські установи в Україні поновлюють видачу віз. У початковий період прийматимуться лише документи з метою отримання віз для виконання сільськогосподарських та садівничих робіт, а також міжнародних перевезень", йдеться в повідомленні.

  Як зазначається, у зв'язку з цим від 30 квітня заявники, які мають відповідні документи, що підтверджують виконання сільськогосподарських та садівничих робіт, а також міжнародних перевезень, можуть зареєструватися для подачі документів на візу в електронній системі e-konsulat.

  Водночас повідомляється, що прийом заявників з іншою метою, навіть при умові актуальної реєстрації та наявності всіх необхідних документів, здійснюватися не буде.

  Як відомо, з середи, 29 квітня, громадяни України почали отримувати поштою польські робочі візи. У цій справі дійшли згоди консульські служби Польщі в Україні, а також кілька міністерств: закордонних справ, внутрішніх справ і адміністрації, сільського господарства і розвитку села Польщі. 

  Як повідомляв 5.UA, у Зеленського замовчали про обговорення з Дудою питання повернення заробітчан до Польщі. До цього, прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив віцепрем'єру Вадиму Пристайку вести переговори з країнами ЄС щодо працевлаштування українців.

  Нагадаємо, посол Естонії в Україні Каймо Кууск повідомив, що Кабінет Міністрів України нібито тимчасово заборонив українцям виїжджати на заробітки. Згодом 28 квітня 2020 року голова МЗС Дмитро Кулеба заявив, що до України звертаються держави-партнери щодо потреби в українських робітниках, але відправляти їх за кордон нині "нелогічно".
  Народний депутат з "Європейської солідарності" Микола Княжицький зазначив, що такі обмеження можливі лише в умовах надзвичайного стану, а в нас наразі надзвичайна ситуація. За його словами, замість боротьби з безробіттям та підняття економіки уряд запроваджує нелогічні та антиконституційні заборони.

  Пізніше стало відомо, що авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" заборонили виконати рейс із українськими заробітчанами за маршрутом Київ – Лондон, через 10 годин очікування літаку таки дали вилетіти з аеропорту. 

  Попередній матеріал
  Київ стоїть у заторах, незважаючи на карантин
  Наступний матеріал
  МОЗ навідається з перевірками до українських виробників захисних костюмів
  Loading...

  Через коронавірус українські консульства призупинили видачу віз

  Єгипет запроваджує нові туристичні візи

  США мають намір посилити правила видачі віз для тих, хто планує народжувати в Америці

  Україна скасувала безкоштовні довгострокові візи для громадян Естонії – причини

  Популярна туристична країна скасовувала плату за візи для українців

  У ЄС вперше чітко заявили, що не мають наміру ставити візи у російські паспорти кримчан – що це за сигнал для України