Польща виступає за розширення санкцій проти Росії за її агресивні дії щодо України в Азовському морі і готова просувати цю ідею в ЄС і на всіх міжнародних майданчиках. Про це заявив міністр закордонних справ Республіки Польща Яцек Чапутович, пише "Укрінформ".
"Ми справді вважаємо, що дії Росії заслуговують на чітку відповідь. У зв'язку з цим такий сигнал повинен бути чітким. Санкції були б найкращим підтвердженням того, що міжнародна спільнота не сприймає такої поведінки", – сказав Чапутович.
Він також нагадав, що нещодавно Євросоюз обговорював можливість запровадження нових санкцій щодо Росії за проведення незаконних "виборів" на окупованих територіях Луганської і Донецької областей. За його словами, є шанс, що вони будуть запроваджені стосовно осіб, задіяних у цих виборах, тобто тих, хто, наприклад, були членами виборчих комісій, балотувалися і були обрані на них.
"Щодо російської агресії на Азовському морі ми також обстоювали позицію, що за ці дії теж мають бути накладені санкції, але деякі країни не були до цього готові. Тобто обговорення цього питання треба продовжувати", – зазначив Чапутович.
Він також зауважив, що в рамках ЄС окрема держава не може запровадити санкції, це має бути колективна позиція, тому що торговельна і візова політика Євросоюзу є рішенням усієї спільноти.
Крім того, він ствердно відповів на запитання, чи готова Польща бути "промоутером" розширення санкцій ЄС проти Росії.
"Звичайно! Ми, до речі, весь час це робимо!... Питання України і агресії проти неї не може бути посунуте на другий план. Ми робимо все для того, щоб втримати ставлення міжнародної спільноти до цього як до важливої загальної проблеми. Польща не може звикнути, що це (порушення Росією норм міжнародного права – ред.) нормальна ситуація", – наголосив Чапутович.
Нагадаємо, в 10 областях України запровадили воєнний стан. Зокрема в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Луганській, Донецькій, Сумській, Харківській, Чернігівській та Вінницькій Областях. Термін дії – 30 днів. Петро Порошенко зазначив, що положення воєнного стану використовуватимуть лише в разі російської наземної агресії. Водночас Андрій Парубій також підписав і постанову, яка визначає дату проведення президентських виборів 31 березня наступного року.
Як повідомляв 5.UA, ранком неділі, 25 листопада, в районі Керченської протоки корабель РФ протаранив український буксир. Унаслідок зіткнення в українського судна були пошкоджені головний двигун та обшивка. Згодом стало відомо: РФ перекрила Керченську протоку та підняла в небо вертольоти.
Надвечір неділі з'ясувалося, що РФ застосувала зброю проти корабля ВМС ЗС України. Малі броньовані артилерійські катери, вражені вогнем противника, втратили хід. Українські судна були захоплені Росією.
Пізніше омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що 23 захоплених українських моряків доправили до Керчі. Трьох із них з пораненнями поклали до міської лікарні. На Росії заявили, що військовослужбовці ВМС ЗСУ арештовані та будуть притягнуті до суду.
ФСБ РФ оприлюднила відео "допитів" трьох захоплених українських моряків. На ньому армійці свідчать, що начебто свідомо ігнорували попередження російських моряків. У ВМС ЗСУ зазначили, що з розумінням ставляться до таких "свідчень", враховуючи тиск російських спецслужб.
ЗМІ опублікували фото захоплених Росією українських катерів у Керчі





