Марія Іонова
Марія Іонова 5 канал

За якої умови Україна вийде з ПАРЄ – коментар українського диломата

Скільки резолюцій було прийнято в ПАРЄ – жодного пункту Росія досі не виконала

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" заступник голови комітету ВР з питань європейської інтеграції Марія Іонова прокоментувала, що віщує українській делегації осінь у ПАРЄ і чому виникають передумови для виходу України з організації. 

"Для нашої делегації ця ситуація взагалі абсурдна. Це не перша битва і не остання. З 2014-го року було кілька таких битв (дипломатичних). Особисто мене і дуже багатьох колег з нашої делегації дивує позиція генерального секретаря Ради Європи – це перше. По-друге, ми також бачимо ті делегації, які працюють не за принципами організації. Зараз вони намагаються змінити регламент Парламентської асамблеї Ради Європи. Ми їх у двері – вони через вікно. Ми – через вікно, вони – в якісь щілини. Це питання навіть не української делегації. Це питання всієї Асамблеї, чи поступиться вона тим принципам і правилам, на які вона підписувалася, стаючи членом організації", – зазначила Іонова.

Вона також нагадала: "Скільки резолюцій було прийнято – жодного пункту Російською Федерацією не було виконано. І якщо такі зміни будуть прийняті і буде повернення російської делегації, який сенс нам узагалі бути в цій організації? Тому в принципі (варіант виходу України з ПАРЄ) – це логічно. Якщо більшість проголосує, це означатиме, що вона порушує і зневажає принципи самої організації".

Іонова також додала: "Хоча насправді завдання Росії – не знищити цю організацію, а просто її дискредитувати". 

Продовження розмови – дивіться у відео: 

Дивіться також фотогалерею: 

Як Путін затанцював на весіллі глави МЗС Австрії – ФОТО

Попередній матеріал
"Обери життя!": в Києві стартувала Всеукраїнська акція зі збору автомобільних заглушок
Наступний матеріал
Долю людини вирішили за 10 хвилин: про вирок Сущенку і "правосуддя" в Росії – сюжет