Відсутність модерації в Telegram зробила його притулком для незаконної торгівлі зброєю та наркотиками на Заході, а також інструментом комунікації, вербування диверсантів і пропаганди на Сході.
Про це пише видання Politico.
"росіяни все роблять через Telegram. Вони вербують агентів і людей для протидії. Сьогодні в Україні популярна кампанія з вербування людей, які б палили українські військові автомобілі. І це досить успішно. З його допомогою вони координують свої воєнні дії", – сказав Назар Токар, керівник слідчої групи активістів, які вивчають зв'язки платформи із кремлем.
За словами Токаря, Telegram став таким популярним не лише тому, що він зручний і швидкий, а також має власну криптовалюту та багато безплатних функцій, а тому, що він дає змогу отримати доступ до прихованого світу незаконної діяльності.
"Ви просто встановлюєте безплатну програму й отримуєте легкий доступ до покупки зброї, наркотиків, відвертого й насильницького контенту... будь-чого. Це все доступно просто через пошук. І це не так легко доступно в інших месенджерах", – сказав Токар.
Telegram широко використовують російські військові для зв’язку на полі бою через проблеми з розгортанням власної системи безпечного зв’язку.
"Практично затримали начальника зв'язку російської армії", – мовиться в Telegram-повідомленні російського військового блогера.
Видання також констатує, що більшість держустанов України, включно з Офісом президента, мають Telegram-канали.
Арешт Дурова пожвавив в Україні бурхливу дискусію про те, чи варто Києву забороняти платформу. Але Telegram набагато важливіший для росії, ніж для України.
"Я думаю, що росіяни панікують, тому що вони намагаються передбачити можливі результати для свого важливого інструменту комунікації та намагаються захистити себе і видалити звідти інформацію. Але все залежатиме від уряду Франції та судів – чи посадять вони Дурова, чи домовляться і відпустять його, а він у відповідь надасть їм якусь інформацію – ми поки не знаємо", – сказав Назар Токар.
Депутат від "Слуги народу" та голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв опублікував у Facebook емоційний допис щодо дискусії навколо ймовірної заборони Telegram. На його думку, захист месенджера дорівнює "захисту права налити калюжу в ліфті".
"Захист цієї помийки для мене дорівнює захисту права налити калюжу у ліфті, захисту права накласти кучу під двері сусіда. Якщо це – свобода вираження, то я – ворог такої свободи. Захисту права написати на стіні під'їзду, що дівчина, яка комусь не дала, – повія. Якщо це – свобода слова, то я – ворог такої свободи", – написав депутат.
Він додав, що це для нього тотожно захисту права "торгувати наркотою у вашому домі".
"Захисту права влаштувати у вашому домі публічний дім з неповнолітніми. Якщо це – свобода обміну інформацією, то я – ворог такої свободи. Захисту права обливати брудом усіх і цькувати кожного на кожного. Якщо це – свобода спілкування, то я – ворог такої свободи", – зазначив Потураєв.
Він додав, що для нього це дорівнює і захисту права паплюжити репутацію і руйнувати довіру до будь-яких державних і місцевих органів влади або громадських організацій.
"Якщо це – свобода комунікацій, то я – ворог такої свободи", – зазначив нардеп.
Потураєв зазначив, що є "ще одне абсолютно фейкове питання: чи можна знайти баланс між захистом свободи слова і захистом громадських та національних інтересів?"
"Анонімні дописи не мають нічого спільного зі свободою слова. Анонімний допис завжди означав наклеп, навіть донос. Все", – наголосив парламентар.
На його думку, "питання не в Дурові з його незрозумілою кількістю громадянств, незрозумілими зв'язками з кремлем та Луб'янкою та незрозумілим фінансуванням".
"Питання в тому, чи зможуть цивілізовані демократичні країни уникнути саморуйнації через неможливість розрізнити справжню свободу свідомого демоса від шабашу керованого ззовні охлоса", – написав очільник комітету ВР.
Потураєв також іронічно вказав, що "Тєлєжєчка" ж дуже зручна".
"А ще дуже зручно не мити руки після туалету та перед їжею. Зазвичай закінчується якоюсь неприємної епідемією. А! Ще ж нам там кажуть – звідки ракети летять! А ще саме там вербують агентів, які палять автівки військових, збирають інфу про армію, передають координати цілей та звітують про попадання ракет", – написав він.
Парламентар також додав, що "давня китайська народна мудрість каже: не варто, сидячи в лайні, скаржитися на сморід". "Був би у мене анонімний телеграм-канал, я б це впарив за милу душу. А так чесно скажу – цю мудрість я сам щойно придумав. Але ні замасковане лайно, ні анонімний сморід з немодерованих мереж від цього не зникають", – резюмував Потураєв.
Нагадаємо, Telegram активно та швидко взаємодіє зі спецслужбами росії. Там поширюється величезна кількість деструктивного контенту по всіх напрямках: від національної безпеки до порушення прав дітей.
Читайте також: Telegram лишається збитковим: чи врятує його власна криптовалюта – експерт
Як повідомляв 5.ua, Telegram став платформою номер один для організованої злочинності та наркобізнесу – французьке слідство
Дивіться відео:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.