Арешт засновника Telegram Павла Дурова у Франції може бути його спробою розірвати зв'язки з фсб і путіним. Про це написав заступник голови Ради національної безпеки та оборони України Сергій Демедюк у Linkedin.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Він зазначив, що має "змішані почуття" щодо цієї ситуації. З одного боку, він радіє, що одна з демократичних країн визнала дії Дурова, такі як відмова від співпраці з правоохоронними органами та використання інструментів Telegram, злочинними. З іншого боку, він вважає, що цей арешт може бути частиною плану Дурова звільнитися від зобов'язань перед російськими спецслужбами.
Демедюк також заявив що політика РНБО щодо Telegram і його засновника не зміниться, Україна продовжить робити все можливе для захисту своєї безпеки від таких загроз.
Голова Комітету ВР з питань свободи слова і народний депутат партії "Голос" Ярослав Юрчишин підтвердив, що Україна поки планує перебувати в позиції спостерігача щодо арешту Павла Дурова і регуляції соцмережі Telegram в Україні. Рішення про закриття соцмережі для використання в Україні РНБО поки не готує.
"Наскільки мені відомо, поки що на РНБО такого рішення не готується. Хоча і Служба безпеки України, і Головне управління розвідки і Міністерство цифрової трансформації – всі схиляються до того, що якщо Павло Дуров і адміністрація Telegram і надалі буде повністю ігнорувати запити української сторони, бо він ігнорував французьку сторону, і в результаті опинився під арештом, то можливі такі дії з боку України, можливе блокування… На цей час, позаяк немає якихось позицій, власне, перших осіб держави чи уряду, Україна таки планує перебувати в позиції спостерігача", – сказав Юрчишин.
Читайте також: Telegram став платформою номер 1 для організованої злочинності та наркобізнесу – французьке слідство.
Він додав: сподівається, що українські спецслужби вже ведуть переговори з французькою владою, щоб хоча б частково отримати доступ до результатів слідства щодо Дурова.
"Ми розуміємо, що французи розглядають звинувачення щодо сприяння тероризму. І це дуже занепокоїло представників російської влади, позаяк комунікація не лише щодо військових дій в Україні, а й, наприклад, спеціальні операції "Вагнера" в Центральній Африканській Республіці, які колись перебували під впливом Франції, координація цих операцій відбувалася через Telegram. Найімовірніше, французькі спеціальні служби отримують додаткову інформацію, яка може бути цікава нашим спецслужбам. Я дуже сподіваюся, що наші спеціальні служби вже вступили в комунікацію з Францією", – зазначив нардеп.
Голова комітету ВР з питань свободи слова додав, що "на розгляді в Комітеті ВР з питань гуманітарної політики є законопроєкт, який пропонує удосконалити регулювання соціальних мереж, зокрема Telegram, і пропонує заборонити всім представникам влади мати аккаунти в соцмережах, які визнають непрозорими. Проте цей законопроєкт ще не дійшов до першого читання".
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.